دستور آیت الله رئیسی برای پرداخت وام های زیر 100 میلیون تن بدون ضامن / بدهکاران کلان بانکی معرفی شد.

گروه اقتصادی – رجانیوز: سید احسان هندوزی در سایت خود نوشت: دیدار رئیس جمهور با مدیران بانک ها یک دهه بعد انجام شد. بازپرداخت سودهای معوق، اعلام بدهکاران کلان دارای حساب بانکی بد، گسترش وام های قرض الحسنه و دسترسی مردم به اعتبارات خرد (نه وثیقه و ضامن) از اولویت های وزارت اقتصاد بود که به شدت مورد تاکید قرار گرفت.

14001027000934 Test NewPhotoFree خبر اولیه

صالح آبادی امروز درباره دیدار رئیس جمهور با مدیران عامل بانک ها گفت: همانطور که قبلاً هم اشاره کردم و امروز نیز رئیس جمهور تاکید کرد که اگر مردم از رتبه اعتباری مناسب برخوردار باشند، موضوع اعتبارسنجی بسیار مهم است. پرداخت تسهیلات خرد ویژه آسان تر است. بر این اساس، به گفته رئیس جمهور، مردم باید به راحتی به سیستم بانکی دسترسی داشته باشند.

وی افزود: البته اکنون فرصت وثیقه آسان را فراهم کرده ایم. اما الزامات بیشتری را در این زمینه برای بانک ها در نظر خواهیم گرفت. باید تاکید کنم که با رتبه اعتباری مناسب مشتری نیازی به دریافت وثیقه زیاد از او نیست و با روش های دیگر و کمترین تجهیزات خرد می توان وثیقه به مشتری پرداخت. بنابراین بر روی مدل های مرتبط کار خواهیم کرد و در آینده نزدیک مجموعه قوانین و مقررات شبکه بانکی را برای تسهیل دسترسی عموم اعلام خواهیم کرد.

همچنین علی بهادری جهرمی در گفت وگو با فارس، با اشاره به دیدار رئیس جمهور با مدیران عامل بانک ها، گفت: یکی از خبرهای خوب این است که با دستور رئیس جمهور نوع وثیقه وام های زیر 100 میلیون تومان تعیین شد. احتمالاً تغییر خواهد کرد و کلمه کلیدی که رئیس جمهور استفاده می کند “تحمیل نکردن شرایط سخت” است.

  5 رکن حرکت تاریخی ایران خودرو و سایپا به زبان ساده!

وی تصریح کرد: رئیس جمهور در جلسه امروز به بانک ها دستور داد تا نوع وثیقه وام های زیر 100 میلیون تن را تغییر دهند تا مردم بتوانند با سهولت بیشتری تسهیلات خرد بر اساس اعتبار دریافت کنند.

مثلاً فردی که کارمند عادی یا حقوق بگیر در دولت است، البته می تواند حقوق خود را شرط بندی کند.

سخنگوی دولت گفت: رئیس‌جمهور دستور اکید داد و وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی مسئول گزارش‌دهی شدند تا امسال این موضوع اجرایی شود.

وی در خصوص نحوه اعتبارسنجی متقاضیان وام گفت: فردی که کارمند عادی یا دولتی است البته می تواند حقوق خود را تضمین و تضمین کند.

* آخرین وضعیت تعدیل ارز ترجیحی

بهادری جهرمی در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت اصلاح ارز ترجیحی تا کجا پیش رفته است، توضیح داد: طبق بودجه 1400 سقف منابع تمام شده است و دولت از مجلس خواسته است که منابع بیشتری برای خرید ضرب الاجل ارائه کند، اما مجلس مخالفت کرد. و اکنون در حال کار با سایر ابزارهای قانونی برای ایجاد یک استراتژی مشترک در مورد نحوه جایگزینی ارز ترجیحی است تا امنیت بیشتری برای رسیدن به هدف خود داشته باشد و نگاهی ملموس به جدول داشته باشد.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که آیا منظور از ابزار قانونی همان مجوز برداشت از صندوق توسعه ملی است، گفت: این لزوماً برداشت از صندوق توسعه ملی نیست، بلکه تصمیم مدیران است. از نیروها.”

دیدگاهتان را بنویسید