دستور رئیس جمهور مبنی بر شماره گذاری خودروهای بی کیفیت داخلی/ باید به تولید خودروی ملی به معنای واقعی برسیم

گروه اقتصادی-رجانیوز: سردار سید کمال هادیان فر در حاشیه نشست تخصصی روسای پلیس راه با مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر اینکه پلیس همواره از کیفیت و ایمنی خودروهای تولیدی در کشور انتقاد می کند. چرا از ابزار بی کیفیت بدون شماره گذاری خودروها استفاده نمی کنید؟»، تصریح کرد: همیشه این سوال وجود دارد که چرا پلیس با وجود انتقاد از ناایمن بودن خودروهای تولید داخل و خطر ابتلا به آن، همچنان شماره این خودروها را ثبت می کند. آتش؟”

وی ادامه داد: مشکل این است که در قانون خلأ وجود دارد. در قانون به صراحت آمده است که چندین مرجع برای شماره گذاری سبک، سنگین و … باید مجوز صادر کنند. وزارت حراست، سازمان محیط زیست و سازمان استاندارد سازمان هایی هستند که برای خودروها تاییدیه ایمنی و کیفی صادر می کنند و طبق قانون نیروی انتظامی موظف به شماره گذاری خودروهای تولید داخل و وارداتی هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرجا یادآور شد: برای رفع این خلأ قانونی با رئیس جمهور جلسه ای برگزار کردیم و ایشان تاکید کردند که اگر پلیس معتقد است خودروها از نظر ایمنی و کیفیت کافی نیستند، شماره گذاری را متوقف کنند.

هادیانفر با بیان اینکه در گذشته سازمان استاندارد در این زمینه کوتاهی کرده است، گفت: اراده مجلس، کمیسیون اصل 90، کمیته صنعت، ساخت و ساز و کمیته شورا وجود دارد تا از شماره گذاری خودروهای بی کیفیت و این امر جلوگیری شود. مقوله را نباید رها کرد به خصوص از رسانه ها و خبرنگاران باید به تولید خودروی ملی به معنای واقعی یعنی تولید 2600 دستگاه با کیفیت استاندارد در کشور برسیم.

  ملکه رفته است، امپراتوری در حال رفتن است؟

دیدگاهتان را بنویسید