دستگیری جاعل اسناد و زمین خوار میلیاردی در کرج

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: با تلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی این استان یک جاعل اسناد مربوط به املاک بدون مالک در شهرستان کرج شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش رجانیوز، از پایگاه خبری پلیس، سردار عباسعلی محمدیان روز شنبه گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی از فعالیت گسترده افراد در زمینه جعل اسناد و فروش زمین بدون مالک خبر داده و از آنها تحقیقات انجام شده است. دستور جلسه.

وی افزود: بررسی های اولیه ماموران نشان می دهد متهم پس از شناسایی اراضی موات ابتدا از مالک آن در مراجع قضایی شکایت کرده و پس از اطمینان از عدم وجود ورثه با جعل سند اقدام به ردیابی چند ملک در اسناد می کند. بین آشنایانش و در نهایت آنها را با مبالغ هنگفتی می فروشد.

سردار محمدیان خاطرنشان کرد: ماموران پس از چند ماه اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در شهرک کرج و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

وی گفت: متهم در ادامه تحقیقات پس از مشاهده مدارک غیر قابل انکار پلیس لب به اعتراف گشود و به جعل اسناد ملکی به مساحت 5800 مترمربع اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش اموال کلاهبرداری شده توسط متهم را بیش از 960 میلیارد ریال برآورد کردند، خاطرنشان کرد: متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و روانه زندان شد. با صدور دستور مربوطه.

در نهایت فرمانده انتظامی استان البرز از شهروندان خواست در صورت خرید ملک، اصالت آن را جویا شوند.

  فراخوان پزشکان حج 1401 فردا اعلام می شود

دیدگاهتان را بنویسید