دستگیری نویسنده مرتد در نیویورک / سرنوشت سلمان رشدی پس از سی سال زندگی ناخوشایند در هاله ای از ابهام + عکس و فیلم

گروه بین الملل رجانیوز: نویسنده کتاب افتراآمیز «آیات شیطانی» که به پیامبر اسلام (ص) توهین می کند و به دستور امام خمینی (ره) به انصراف می رسد، پس از سی سال زندگی فلاکت بار و وحشتناک مورد حمله قرار گرفت.

سلمان رشدی عصر دیروز درست زمانی که قصد سخنرانی در مرکز Chautauqua در غرب نیویورک را داشت مورد حمله مرد جوانی قرار گرفت. جوانی 24 ساله به نام «هادی مطر» او به شدت مجروح شده است.

من گزارش میدم رجانیوز; جمعه شب سلمان رشدی در حالی که قصد سخنرانی در مرکز Chautauqua در غرب نیویورک را داشت، روی صحنه مورد حمله قرار گرفت.

خبرنگار آسوشیتدپرس با اعلام این خبر گفت: زمانی که یک سخنران در حال معرفی سلمان رشدی در موسسه چاوتاکوا بود، مردی به صحنه هجوم برد و سلمان رشدی را با مشت یا چاقو زد.

یک شاهد عینی نیز درباره مشاهدات خود از حمله به سلمان رشدی به آسوشیتدپرس گفت: ضارب به سرعت روی سکو ایستاد و شروع به ضرب و شتم سلمان رشدی کرد. او حدود 20 ثانیه از سرعت فاصله داشت.

IMG %DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B8%DB%B1%DB%B2 %DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B3%DB%B1%DB%B4 خبر اولیه

روزنامه دیلی میل در اخبار عصر جمعه خود مدعی شد که رشدی 10 یا 15 ضربه چاقو خورده است.

پلیس نیویورک صبح شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که سلمان رشدی حداقل یک بار از ناحیه گردن و یک بار از ناحیه شکم مورد اصابت چاقو قرار گرفته است.

بر اساس گزارش پلیس نیویورک، فرد حمله کننده به «سلمان رشدی» نویسنده مرتد و اهانت به پیامبر اسلام (ص) و مجروح شدن وی، جوانی 24 ساله به نام «هادی مطر» ساکن نیو است. پیراهن ورزشی. وی دستگیر شد و در حال حاضر در بازداشت به سر می برد.

  رئیسی: این رزمایش نشان از توان جمهوری اسلامی در دفاع از منافع و امنیت مردم ایران است/ هرگونه تحرک دشمنان با پاسخ قاطع مواجه خواهد شد.

169849671 خبر اولیه

عکس هادی مطر مهاجم سلمان رشدی

در عین حال پلیس به ملیت مظنون و داشتن سابقه کیفری اشاره ای نکرد. پلیس نیویورک همچنین گفت که آنها هیچ نشانه ای از انگیزه این حمله ندارند، اما با FBI در تماس هستند و در حال تعیین اتهامات علیه او هستند.

سرگرد یوجین استانیشفسکی به خبرنگاران گفت: «در حال حاضر هیچ نشانه ای از انگیزه نداریم. پلیس معتقد است ماتر به تنهایی عمل کرده است.

169850012 خبر اولیه

عکس هادی مطر مهاجم سلمان رشدی

سلمان رشدی با اصابت چاقو به گردنش با بالگرد به بیمارستان منتقل شد و هنوز از وضعیت او اطلاعی در دست نیست. نویسنده رمان «آیات شیطانی» موهان از ناحیه گردن و شکم مورد اصابت چاقو قرار گرفت.

169849723 خبر اولیه

لحظه انتقال سلمان رشدی به بیمارستان

پس از انتشار رمان آیات شیطانی موهان در سال 1367، سلمان رشدی خشم مسلمانان را برانگیخت. به همین دلیل به زندگی مخفیانه با شرایط سخت امنیتی روی آورد. پس از انتشار این کتاب، امام خمینی (ره) برای ارتداد ایشان فتوا دادند.

936110 282 خبر اولیه

گفته می شود در ماه های اول پس از انتشار آیات شیطانی و اعتراض مسلمانان به محتوای ضد دینی آن، سلمان رشدی بیش از پانزده بار در یک ماه اقامتگاه خود را تغییر داد. علاوه بر این، دولت انگلیس که زمینه انتشار کتاب آیات شیطانی را فراهم کرده بود، با صرف هزینه های فراوان، مسئولیت حفظ جان او را بر عهده گرفت.

سلمان رشدی قبل از این حمله در آمریکا زندگی می کرد و مدت زیادی تحت حفاظت بود.

  ترجمه آثار زنان شیطان پرست توسط مشاهیر ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید