دستگیری کلاهبرداران فروش جعلی سوالات کنکور

به گزارش رجانیوس، رئیس پلیس تولید و تبادل اطلاعات صوفیه از دستگیری دو کلاهبردار که اقدام به فروش سوالات، تجهیزات مدرن ارتباطات پنهان و ابزار کلاهبرداری می کردند، خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به دستگیری دو کلاهبردار گفت: صفحات اینستاگرام را ببینید و به صورت ویژه پیگیری شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: ماموران پلیس سایبری فتا با آغاز تحقیقات خود دریافتند پنج کانال و صفحه با مجموع بیش از 50 هزار فالوور ضمن ادعای فروش سوالات نهایی و کنکور، از جدیدترین تجهیزات ارتباطی نیز استفاده می کنند. به عنوان یک ابزار کلاهبرداری از طریق این کانال ها با قیمت های گزاف فروخته می شود.

گودرزی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با بررسی های تخصصی و اقدامات فنی دو گرداننده اصلی این کانال ها را شناسایی و پس از احراز هویت این افراد و تشریفات قضایی، در عملیاتی غافلگیرانه این کلاهبرداران را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

وی گفت: در تحقیقات از محل دستگیری این افراد تعداد زیادی دوربین مخفی از انواع (اتوماتیک، فلاش و سوکت) و هندزفری نامحسوس کشف و متهمان با تجهیزات باز به پلیس فتا منتقل شدند.

گودرزی با اشاره به اینکه این تکنیک به دلیل ساختاری که دارد علاوه بر کاربرد در اقدامات غیر سنتی و هدفمند جان مردم را به خطر می اندازد، افزود: سلامت مردم خط قرمز پلیس است و افرادی که از فعالیت های فرصت طلبانه و مجرمانه استفاده می کنند. خط قرمز “من با برخورد قاطع پلیس روبرو خواهم شد.

رئیس پلیس فتا تهران به شهروندان توصیه کرد به تبلیغات کلاهبرداری و دروغین فرصت طلبان در فضای مجازی توجه نکنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.

  7500 مصدوم زلزله هرمزگانی اسکان اضطراری گرفتند

دیدگاهتان را بنویسید