دستگیری 258 سارق در قالب 60 باند

رئیس پلیس صوفیه از دستگیری 258 سارق حرفه ای در قالب 60 باند خبر داد.

به گزارش رجانیوس به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس صوفیه با اشاره به اجرای مرحله شانزدهم طرح کاشف پلیس اطلاعات و امنیت اقتصادی تهران گفت: در این مرحله از طرح کاشف در اداره پلیس، 258 دزد حرفه ای آنها در قالب 60 باند اقدام کردند.

وی با اشاره به دستگیری 67 نفر از کاپانی در این طرح گفت: در حاشیه این طرح 61 سارق، 56 سارق خودرو، 20 نفر جاعل و کلاهبردار، 33 مجرم، 21 نفر متواری و محکوم دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران گفت: سارقان به سرقت 2087 فقره اقلام از جمله موتور سیکلت، خودرو، اماکن و مغازه و کیف و کیف که منجر به کشته شدن دو شهروند شد، اعتراف کردند.

وی افزود: در جنوب شهر نیز اعضای این باند حضور داشتند که پس از شناسایی رانندگان سوار خودروهایشان شده و به بهانه های مختلف به رانندگان آب میوه سمی می دادند و پس از بیهوش شدن افراد، آنها را به دور انداخته و خودروهایشان را به سرقت می بردند.

سردار رحیمی با اشاره به انهدام یک باند آدم ربای خشن و بی رحم گفت: روز 24 فروردین مردی افغانستانی به پلیس گفت که پسرش برای کار به ایران آمده و توسط افراد ناشناس گروگان گرفته شده است.

وی افزود: متهمان با ارسال فیلمی برای خانواده گروگان ها، مبلغ 100 میلیون تومان وجه نقد را مطالبه کردند که طی آن هر سه آدم ربا در جنوب شهر کرج شناسایی و دستگیر شدند.

  کاهش عوارض گمرکی

فرمانده انتظامی تهران با اشاره به شناسایی باند چهار نفره سرقت مسلحانه گفت: این افراد حدود دو ماه قبل با ماموران ما درگیر شدند که در این درگیری یکی از ماموران پلیس نیز به مرز شهادت رسید.

وی افزود: در رصدهای اطلاعاتی متوجه شدیم این افراد به قصد سرقت حدود 5 کیلوگرم طلا آماده سرقت مسلحانه از یک طلافروشی بودند که قبلاً شناسایی شده اند. قبل از هر اقدامی 50 گلوله بود. در مخفیگاه آنها پیدا شد.»

فرمانده انتظامی تهران با اشاره به انهدام دو باند اسناد و مدارک، گفت: افرادی با جعل اسناد اقدام به فروش 40 دستگاه خودرو مسروقه که شماره شاسی و موتور آنها تغییر کرده بود، به شهروندان دیگر می فروشند. قبل از هر عملیات جنایتکارانه شناسایی می کردند و این باند نیز منهدم می شد.

وی با اشاره به انهدام باند چهار دستگاه موتورسیکلت گفت: 50 دستگاه موتورسیکلت مسروقه توسط این افراد کشف شد.

سردار رحیمی ادامه داد: در این مرحله از طرح کاشف 7 پرونده شناسایی و 13 نفر از قاتل یا مرتبط با قتل دستگیر و تحویل دستگاه قضایی شدند.

وی در تشریح اقدامات پلیس امنیت اقتصادی تهران در این طرح گفت: در این طرح یک میلیارد و 600 میلیون انواع کالای قاچاق که شامل اقلامی مانند لوازم خانگی، ابزارآلات، لوازم الکترونیکی، پوشاک، سیگار و … است، کشف شد.

فرمانده انتظامی تهران با بیان اینکه یکی از اقدامات انجام شده پیگیری مبارزه با انباشت اشیا و کالاها است، گفت: 280 تن انواع کالا از قبیل برنج، آرد، روغن موتور و شکر و 43 دستگاه خودرو کشف شد. وجوه قاچاقچیان کشف و 33 قاچاقچی عمده دستگیر و ارزش کالاهای ذخیره شده 68 میلیارد تن بود.

  تعداد نمایندگان عروق کرونر به 45 نفر رسید

وی با بیان اینکه استقرار و دستگیری دلالان ارزی شاغل در شبکه های مجازی در حال انجام است، گفت: در این رابطه 16 نفر دستگیر و مبالغی به دلار، یورو و لیر ترکیه کشف شد.

سردار رحیمی با بیان اینکه چندین اقدام ویژه توسط پلیس تهران در حال انجام است، گفت: موضوع مفقودی ها یکی از اقدامات ماست که در اداره ویژه پلیس پرندگان در حال انجام است.

وی افزود: در صورت سرقت خودرو، سامانه پلیسی داریم که به محض سرقت خودرو، سامانه پلیس 110 به سامانه اطلاعات پلیس متصل شده و اقدامات لازم برای شناسایی سارق انجام می شود.

فرمانده پلیس آگاهی تهران با اشاره به فعالیت مرکز واکنش سریع با 100 تیم عملیاتی در پلیس آگاهی گفت: این تیم ها در نقاط مختلف پایتخت فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید