دقیق ترین تست شخصیت mbti را در شامرو انجام دهید!

آزمون MBTI چیست؟

تست mbti آیا می دانید آزمون آنلاین MBTI به عنوان تیپ شخصیتی (Myers-Briggs) شناخته می شود که چهار عامل اصلی و 16 معیار شخصیتی را برای شما در نظر می گیرد. این تست آنلاین شما را به واقعیت نزدیکتر می کند و به شما کمک می کند بیشتر اوقات در دوراهی قرار نگیرید. تست mbti این یک تست روانشناسی معروف در سراسر جهان است که با کمک آن می توانید تمام جنبه های آشکار و پنهان خود و دیگران را کشف کنید. به زبان ساده با شرکت در این آزمون متوجه می شوید که چه توانایی هایی دارید و به راحتی مسیر موفقیت را پیدا می کنید. از آنجایی که بیشتر ما می خواهیم خودمان را بهتر بشناسیم، تست های شخصیتی، هوش و استعداد زیادی را در اینترنت انجام داده ایم. زیرا ما طبیعتاً علاقه مندیم که خود و جنبه های پنهان شخصیت خود را بهتر بشناسیم. طبیعتا با یک جستجوی ساده در گوگل با این همه تست شخصیتی مثلا تست شخصیت mbti، صورتت؛ و بارها در تست های مختلف شرکت کرده اید که پاسخ های جذاب و جالبی به شما داده است. اما سوال اینجاست که به نظر شما بهترین تست شخصیت چیست؟ کدام یک از آنها کاربردی تر است و آیا توانستید به نتیجه دلخواه برسید یا تجربه جدیدی کسب کنید؟

mbti visionary خبر اولیه

برنامه تست شخصیت mbti در یک نگاه

طراحی یک آزمون تمرینی که بتواند توسط هر کسی در دنیای واقعی استفاده شود، کار آسانی نیست. اما پس از چند سال مایرز و مادرش بریگز توانستند آزمایشی بی نظیر را انجام دهند. در تست mbti فارسیاز شما انتظار نمی رود که مشکلی را حل کنید یا روانشناس شوید. اما با انجام دادن تست MBTI پاسخ سوالات زیر را خواهید یافت:

 • چه شرایطی باعث پیشرفت من می شود و چه چیزهایی من را خسته، بی حوصله یا بی انگیزه می کند؟
 • چه شرایطی باعث پیشرفت من می شود و چه چیزهایی من را خسته، بی حوصله یا بی انگیزه می کند؟
 • چگونه می توانم انرژی خود را افزایش دهم و عملکرد بهتری داشته باشم؟
 • کدام رشته تحصیلی با من سازگارتر است و آیا آن را ترجیح می دهم؟
 • در کدام شغل می توانم سریعتر و بهتر پیشرفت کنم و آن را دوست داشته باشم؟
 • با چه نوع شخصیت هایی می توانم در یک تیم کار کنم؟
 • نقاط ضعف من چیست و آیا باید روی آنها کار کنم؟
 • با چه تیپ های شخصیتی می توانم ازدواج و زندگی موفقی داشته باشم؟
 • در چه چیزهایی قوی هستم و آیا باید از آنها برای بهبود استفاده کنم؟
  آیا اقتصاد جهان تاریک می شود؟

mbti craftsman خبر اولیه

مزایای آزمون MBTI شمرو چیست؟

چندین نسخه از MBTI اکنون به زبان فارسی و انگلیسی در وب موجود است. اما همه آنها قابل اعتماد نیستند. قابل اعتماد تست MBTI در شمرو این به دلیل مزایا و ویژگی های زیر است:

 • ترجمه از منبع اصلی MBI در سال 1998
 • ترجمه استادان روانشناسی
 • 4 سال استقرار آزمایشی برای بهبود کیفیت تست
 • بدون دستکاری در سوالات و روش آزمون اصلی
 • پیاده سازی سیستم بررسی پاسخ
 • نمایش نتایج معتبری که با شخصیت واقعی شما مطابقت دارد
 • امکان دانلود و اشتراک گذاری نتایج آزمون
 • ذخیره نتایج در حساب شما
 • در صورت تکرار آزمون یا شرکت در آزمون های دیگر، دقت نتایج را افزایش دهید
 • ارائه فرصت های شغلی مرتبط با قابلیت های تیپ شخصیتی شما
 • نتایج را با نمودارهای ساده و قابل فهم درک کنید
 • ارائه پیشنهادهای توسعه شخصی متناسب با تیپ شخصیتی شما

mbti fighter خبر اولیه

آزمون MBTI چگونه کار می کند؟

تست شخصیت MBTI به دنبال تعیین این است که هر فرد کدام قطب را در 4 سطح انرژی، کسب اطلاعات، تصمیم گیری و سبک زندگی به روش دوقطبی ترجیح می دهد. راه رسیدن به این هدف شرکت در آزمونی است که می تواند تیپ شخصیتی شما را با دقت 70 درصد مشخص کند، یعنی حداقل 3 مرحله از 4 مرحله شناختی زیر را کاملاً به درستی توصیف می کند.

ترجیح برای دریافت انرژی

برونگرایی (E) یا درونگرایی (I)

افراد برون گرا افرادی هستند که ترجیح می دهند انرژی خود را از محیط بیرونی و در ارتباط بیشتر با دیگران جذب کنند. از طرفی درونگراها ترجیح می دهند در خلوت، سکوت، تنها باشند و از خود انرژی بگیرند.

  تبلیغات جعلی با ارزش ترین خودروساز جهان را جریمه کرده است

اولویت دریافت اطلاعات

حسی (S) یا شهودی (N)

افراد حسی ترجیح می دهند با حواس 5 گانه خود و از طریق لامسه، بینایی و شنوایی درباره اطراف خود اطلاعات بیشتری کسب کنند. از سوی دیگر، شهودی ها درک عمیق تری از ظواهر دارند و می توانند علل رویدادها، پیوندها، الگوها و قواعد حاکم بر رویدادها یا معانی را درک کنند.

تصمیم گیری ترجیحی

منطقی (T) یا احساسی (F)

افراد منطقی اغلب ترجیح می دهند خودشان به مشکل نگاه کنند و با تحلیل منطقی، بی طرفانه و صادقانه، درست را از نادرست تشخیص دهند. از سوی دیگر، افراد عاطفی بر ارزش‌های شخصی یا جمعی تکیه می‌کنند و به دنبال آنچه من می‌خواهم و احساس خوبی به من می‌دهد، می‌گردند، حتی اگر در واقعیت این لزوماً درست نیست.

ترجیحات سبک زندگی

قضاوت (J) یا ادراک (P)

افراد قضاوت کننده یا ساختاری تمایل به برنامه ریزی و پیش بینی آینده دارند و همیشه شغل بعدی خود را از قبل تعیین می کنند و اغلب در طول برنامه به آن پایبند هستند. برخلاف افراد زیرک یا منعطف، اگرچه برنامه هایی دارند. اما آنها همیشه آماده پذیرش موارد احتمالی هستند و از فرصت هایی که برایشان پیش می آید استقبال می کنند. آنها رویدادهای مسیر را مدیریت می کنند و انتخاب خود را محدود به برنامه و زمان بندی نمی کنند.

تاریخچه آزمون MBTI

در سال 1917، مطالعات شخصیتی توسط کاترین کوک بریگز و دخترش ایزابل بریگز مایرز انجام شد. پس از انتشار انواع روانشناختی کارل یونگ در سال 1923، کاترین و ایزابل توانستند اولین مطالعه خود را در مورد تست شخصیت MBTI که بر اساس 4 معیار در دو مقاله در سالهای 1926 و 1928 و در سال 1944 کتاب راهنمای نظری خود را منتشر کردند. مدتی بعد، هنری چانسی، رئیس بزرگترین موسسه تست آموزشی غیرانتفاعی جهان (ETS)، از این ایده حمایت کرد و سرانجام در سال 1998. تست شخصیت MBTI او از دانشگاه های فلوریدا و کالیفرنیا فارغ التحصیل شد. اگرچه نه کاترین و نه دخترش هیچ آموزش آکادمیک روانشناسی نداشتند، این آزمون توسط جامعه روانشناسی تأیید شد. این آزمون پس از 80 سال سفر، اعتبار لازم را از جامعه علمی کسب کرده و امروزه به راحتی در دسترس همگان در شمرو قرار گرفته است.

  ثبت نام 1401 کنکور از 10 بهمن آغاز می شود

منبع: استخدام آنلاین شمرو

دیدگاهتان را بنویسید