دلار حدود 2000 تن کاهش یافت

پس از ادامه روند نزولی قیمت بازار ارز، دلارهای داخلی وارد صرافی ها شد که منجر به کاهش حدود 2000 تنی قیمت دلار نسبت به سه چهار روز گذشته شد.

به گزارش رجانیوس، با اجرای سیاست های جدید پولی بانک مرکزی در بازار، قیمت دلار نسبت به هفته قبل کاهش چشمگیری داشته است که به سرعت افزایش یافت و حدود 2 هزار تن کاهش یافت.

احمد لواسانی رئیس سابق کانون صرافی ها به تسنیم گفت: قیمت دلار در سه چهار روز اخیر به طور میانگین 500 تن کاهش داشته و این روند قیمتی در بازار ادامه دارد.

آن طور که این فعال ارزی می گوید: در برخی صرافی های تهران قیمت دلار به کمتر از 31 هزار تن رسیده است و تعدادی از صرافی ها نیز با این قیمت اقدام به ثبت معاملات کرده اند.

وی تاکید کرد: بخشنامه ارزی بانک مرکزی و مجوزهای جدید صرافی ها به صادرکنندگان خرد و صددرصد خصوصی این امکان را می دهد که درآمد خود را از محل فروش ارز به قیمت توافقی در صرافی ها 25 درصد افزایش دهند.

فعال بازار ارز در پاسخ به اینکه آیا صرافی ها دلار خرد و خانگی می خرند؟ صرافی ها برای خرید دلار برای خانه های تا سقف 10 هزار تومان مشکلی ندارند، اما با کاهش بازار، صرافی ها نگران خرید ارزهای بزرگ هستند.

لواسانی گفت: در چند روز اخیر تعداد فروشندگان در بازار بیشتر از خریدار بوده است.

به گزارش تسنیم، با اعمال سیاست های جدید پولی بانک مرکزی در بازار ارز در چند روز اخیر قیمت دلار حدود 2000 تن کاهش یافته است. البته آن طور که بورس ها می گویند: اگر بازار با همین روند ادامه پیدا کند و عرضه همچنان بالا باشد، قیمت دلار در روزهای آینده کاهش بیشتری خواهد داشت.

  رسانه های اسرائیلی: شاهد فروپاشی داخلی خواهیم بود

صادرکنندگان می توانند با مجوز بانک مرکزی ارز خود را در بازار به قیمت توافقی بفروشند و صرافی ها می توانند تمامی نیازهای واقعی متقاضیان ارز در بازار را تامین کنند. این مجوز ارزی باعث شد که بازار بدون استفاده از منابع بانک مرکزی و بازار متشکل ارز و تنها با استفاده از ارزهای حاصل از صادرات شاهد افزایش عرضه و کاهش نوسانات قیمت باشد.

این بخشنامه به صرافی‌های مجاز اعلام می‌دارد: حسب درخواست صادرکنندگان و به منظور تنظیم و مدیریت بازار ارز و تسهیل در بازگشت ارز حاصل از صادرات به صورت اسکناس، کلیه صرافی‌های معتبر می‌توانند نسبت به خرید ارز اقدام کنند. از صادرکنندگان به صورت اسکناس به نرخ توافقی فروش خدمات ارزی (موضوع ابلاغ شماره 301305 مورخ 1400/10/14) و همچنین فروش ارز در سایر موقعیت ها (کد 24) با تایید اصالت. از متقاضی

دیدگاهتان را بنویسید