دلار چین از دست ایران افتاد

11480 خبر اولیه

به گفته سردبیران، حتی یک قطری هم به این قرارداد اعتراضی نداشت.

حالا اگر ایران چنین قراردادی را با چین امضا کرده بود، حتماً یک عده آخرالزمانی را مطرح می کردند که بیایند و ببینند که گاز ما را به چین فروختند و…

البته در پشت صحنه، آمریکایی ها قطر را به امضای چنین توافقی برای کاهش وابستگی چین به گاز روسیه و ایران تشویق کردند.

پیش از این اخباری مبنی بر همکاری چین با امارات و عربستان منتشر شده بود و سعودی ها قراردادهای همکاری بلندمدتی از جمله قرارداد تولید تسلیحات موشکی با چین امضا کرده اند.

علاوه بر این، رئیس جمهور چین به عربستان سعودی سفر خواهد کرد و سعودی ها قول داده اند دیدارهای سه سطحی را برای وی فراهم کنند.

1- دیدار با پادشاه و مقامات سعودی.

۲- دیدار با سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس.

3- دیدار با سران کشورهای عربی.

قطعا برای این موضوع، عربستان باید چند ده میلیون دلار برای مهمان چینی خود هزینه کند، زیرا دعوت از همه سران کشورها و تشکیل جلسات هزینه بر است.

اما این داستان قطعا می تواند اعتبار عربستان سعودی را هم در مقابل چین و هم در مقابل سایر کشورهای عربی افزایش دهد.

آمریکایی ها قطعا از این ماجرا ناراحت خواهند شد زیرا آنها فقط چنین چیزی را برای رئیس جمهور خود می خواهند، اما سعودی ها توانسته اند فضایی ایجاد کنند که آمریکا نتواند کاری انجام دهد.

شاید برخی از مردم ما ندانند اما امروز روابط کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با چین به ویژه امارات و عربستان سعودی بسیار نزدیکتر از روابط ایران و چین است.

میدونی چرا؟

زیرا هیچکس در عربستان سعودی یا امارات یا قطر یا… نمی تواند بدون اطلاع از سیاست، اقتصاد و امور بین الملل وارد بحث مسائل حکومتی شود.

اگر در ایران هم همین اتفاق می افتاد، رسانه های دشمن ملت ایران آخرالزمان درست می کردند تا ببینید چه اتفاقی افتاده است و خیلی ها تحت تاثیر فضا قرار می گرفتند و حرف هایشان را طوطی وار می زدند.

  دلیل بازگشت کیوی از هند مشخص شد! | فیلم

آیا توسعه قرارداد 25 ساله با چین یا قرارداد 20 ساله با روسیه را به خاطر دارید و به یاد دارید که چه فضاسازی هایی آغاز شد؟

به نظر شما این فضاهای مسموم برای چه کسانی خوب است؟

به نظر شما اگر ایران با کشورهای دیگر همکاری طولانی مدت نداشته باشد و آمریکایی ها و اروپایی ها بتوانند از نظر اقتصادی ایران را مسدود کنند، به نفع چه کسی است؟

یا شاید بهتر است بپرسیم چه کسی ضرر می کند؟

یقیناً مردم و ملت ایران بیشترین آسیب را خواهند دید زیرا باید در برابر انواع فشارهای اقتصادی مقاومت کنند.

این روزها بحث شکست سنگین تیم ملی فوتبال ایران در رسانه ها مطرح شده است.

هر کجای خیابان که می روید مردم ناراحت را می بینید و کسانی که تا چند صباحی از منتقدان تیم ملی بودند گلایه می کنند که توسط برخی از پنج ستونی ها گمراه شده اند و به جای حمایت از تیم ملی کشورشان علیه این تیم جو ایجاد کردند. قبل از ستون پنجم همراهی کردند یا سکوت کردند.

این داستان نشان می دهد که دل مردم ایران بسیار پر از این داستان است.

اگرچه برخی افراد سعی می کنند رفتار خود را توجیه کنند تا از ناراحتی خود بکاهند و دیگران را تحقیر نکنند، اما آنچه در دل آنها مهم است.

عربستان امروز موفق شد تیم آرژانتین را شکست دهد و شایعات زیادی مبنی بر پرداخت مبلغ هنگفتی از سوی عربستان به برخی از بازیکنان تیم آرژانتین برای شکست در این دیدار به گوش می رسید.

البته اگر بازی را تماشا کنید، می بینید که تیم ملی عربستان عملکرد بسیار خوبی داشت و تیم آرژانتین بسیار ضعیف بازی کرد.

  ادامه افزایش قیمت های جهانی - تحریریه رسانه

به هر حال روز قبل از این مسابقه عده ای را با اتوبوس به ورزشگاه آوردند تا تیم ایران را تشویق کنند و تماشاگران ایرانی را شگفت زده کردند.

اکثر آنها همان مزدوران مستقر در آلبانی، انگلیس، فرانسه، کانادا و … بودند که با هزینه گروهی که خود را غیردولتی معرفی می کردند به قطر سفر کردند و این سازمان تمام هزینه سفر آنها را پرداخت کرد.

آیا باید فکر کنیم تا بدانیم بودجه این جریان از کجا تامین می شود؟

جالب اینجاست که به گفته برخی از حاضران در ورزشگاه، بیش از 90 درصد آنها ایرانی نبودند و فقط یکی دو شعار برای داد و فریاد در ورزشگاه و بیرون از ورزشگاه به آنها آموزش داده شد.

در داخل کشور همه می دانند که رسانه ها و دشمنان ملت ایران و مسئولانشان که شناسنامه انگلیسی و اروپایی و آمریکایی و کانادایی دارند چه فضای مسموم کننده ای ایجاد کرده اند و چقدر ایرانی ها فریب آنها را خورده اند.

با توجه به اینکه این رسانه ها و نیروهایشان تابعیت کشورهای دشمن ملت ایران را دارند و بودجه آنها از همان منابعی تامین می شود که ارتش سیاه را به قطر آورده است، آیا نیازی به تحلیل دقیق از آنچه در حال رخ دادن است وجود دارد؟

خوب، حالا بیایید پازل های پیرامون این روند فوتبال را کنار هم بچینیم.

تیم ایران روحیه خود را از دست داد و یک باخت شرم آور مقابل انگلیس متحمل شد و در مقابل تیم عربستان مقابل تیمی به نام آرژانتین پیروز شد.

آیا می توانید قطعات پازل را خودتان کنار هم قرار دهید؟

توجه داشته باشید که پشت پرده همه این ماجراها، یعنی فضاسازی علیه ایران، پیچیده است و بودجه از یک جا تامین می شود.

  ایران خواهان تشکیل دولت فراگیر و کمک همه جانبه به مردم افغانستان است/ رابطه ایران با طالبان به رفتارش با مردم افغانستان بستگی دارد/ جمهوری اسلامی ایران چندین دهه است که از مردم افغانستان حمایت و پذیرفته است.

گروهی که می خواهند ایران نتواند در عرصه روابط بین الملل مانور بدهد (ایران نمی تواند قرارداد بیست و پنج ساله داشته باشد اما می تواند) هم می خواهد وحدت ملی ایرانیان را به هم بزند و مردم ایران را تحقیر کنند. که بالاخره ضربه اصلی خود را وارد می کنند و آن چیزی نیست جز حمله و نابودی ایران.

امروز نیروهای مسلح ایران توانسته اند چهار رکن کشور را حفظ کنند و مرزهای کشور را از شمال به جنوب و از شرق به غرب حفظ کنند و مرزهای مجازی کشور را چندین هزار کیلومتر جلوتر ببرند تا دشمن نتواند به سرزمین ما حمله کند، اما دشمن از طریق ستون پنجم ها وارد تاریخ شده اند و سعی دارند از درون به ما حمله کنند.

البته باید بگویم که نمی توان انکار کرد که ایجاد این ستون پنجم تقصیر همه طرفین است و اگر عده ای عاقلانه عمل می کردند شاید جایی برای ایجاد این ستون پنجم نبود. اما بله، باید توجه داشته باشیم که اگر در کشور اختلاف داریم و می جنگیم، همه برای سربلندی ایران و ایرانی است و باید برای ایران بجنگیم.

امروز هدف دشمن از بین بردن ایران است و اگر مواظب نباشیم نقشه خود را برای تکه تکه کردن ایران اجرا می کنند و دقیقاً همان وضعیتی را که امروز برای بسیاری از ایرانیان پیش آمد و پشیمان شدند که توسط دشمن گمراه شدند و از خاک خارج شدند. آنها از تیم ملی خود حمایت نکرده اند، این اتفاق می افتد، اما دیر شود یا نه، خدا می داند.

در بسیاری از کشورهای دیگر مردم دیر متوجه ماجرا شدند و هم کشورشان ویران شد و هم خودشان بدشانس بودند.

منبع: اسپوتنیک

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید