دلالان مجبور به کاهش قیمت خودرو هستند

13132 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله سیداحمد رسولی نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم واردات خودرو برای تنظیم بازار گفت: طبق نظر کارشناسان در حال حاضر نیاز کشور به 5 میلیون دستگاه خودرو است در حالی که بر اساس آمار ارائه شده از سوی خودروسازان. سال گذشته حدود 730000 دستگاه خودرو تولید کردند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با توجه به نیاز بازار باید حداقل یک میلیون دستگاه خودرو وارد کشور شود، افزود: قیمت این خودروها باید بین 7 هزار تا 20 هزار باشد. دلار بازار را ساماندهی نمی کند و کیفیت خودروهای داخلی را بهبود نمی بخشد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: باید عوارض واردات خودرو کاهش یابد تا قیمت تمام شده خودروهای وارداتی متعادل شود و در تنظیم بازار نقش آفرینی کند.

وی به اظهارات یکی از اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس که در جریان بحث و بررسی طرح ساماندهی خودرو در شورای مناسبت حضور داشت، اشاره کرد و خاطرنشان کرد: به گفته وی، افراد حاضر در جلسه به عنوان واردکننده مشارکت داشتند. دلایل متعددی برای این مخالفت وجود دارد. در وهله اول گفته می شود 800 دستگاه خودروی لوکس در خارج از کشور تولید شده که 200 دستگاه آن توسط این افراد وارد شده و هر خودرو در داخل به قیمت 15 میلیارد تن فروخته شده است در حالی که با تصویب طرح واردات خودرو در مجلس. این افراد مجبور به فروش خودروهای مذکور در حدود نصف قیمت قبلی شدند. روند مذکور موید آن است که خودروهایی که اکنون وارد می شوند نه با ارز 30 هزار تنی بلکه با ارز 83 تا 101 هزار تنی به دست مصرف کننده می رسد.

  بهترین زمان برای کمک گرفتن از وکیل کیفری چه زمانی است؟

نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجلس در پاسخ به این سوال که در حال حاضر خودرو از مبادی رسمی وارد نمی شود، خودروهای وارداتی که در خیابان تردد می کنند از کجا می آیند؟ وی گفت: این سوال را باید از بانک مرکزی پرسید که محدودیت ارزی را دلیلی برای مخالفت با واردات می داند. خودروهای خارجی را به راحتی می توان در نمایشگاه های شمال تهران پیدا کرد، حال باید از کارکنان پرسید این خودروهای مدرن و گران قیمت چگونه وارد کشور می شوند؟ منبع ارز وارداتی این خودروها کجاست؟

منبع: خانه ملت

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید