دلالان موفق رسانه ای با مجلس و دولت متزلزل اصولگرا بازی می کنند

12189 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، سایت انتخابات نزدیک به دولت اعتدال حسن روحانی و حزب کارگزاران سازندگی همچنان پروژه موفقی را دنبال می کند تا دولت و مجلس متزلزل را برای حذف رانت 4200 تومانی درنگ کند.

این سایت در گزارشی با عنوان «نه مجلس و نه دولت حاضر به پذیرش حذف ارز 4200 تومانی نیستند/ حمله خبرگزاری مجلس به دولت: می گویند باید حذفش کنیم» و مجلس شد. کارشناسان می گویند لغو این ارز باعث افزایش چشمگیر قیمت کالاهای اساسی می شود. به همین دلیل علیرغم اظهارات مکرر کارکنان دولت و تعدادی از نمایندگان مجلس برای حذف این ارز، هیچ یک از قوه مجریه و مقننه حاضر به قبول مسئولیت عمومی در قبال لغو آن نیستند.

علیرغم وجود آمارهای مشخص از اختلال در آمارهای 70 ساله تورم در اقتصاد ایران طی دوره 4200 تومانی، افزایش خیره کننده و هفتگی قیمت کالاهای مشمول 4200 تومان که علیرغم دریافت در عمل ثابت می شود. دلار در پایان سال 1396 راه خود را طی کرد. و تنها 70 تا 100 میلیارد دلار از منابع ارزی کشور را از بین بردند و 900 هزار میلیارد تن رانت توزیع کردند، اما نبود پارادایم اقتصادی مشخص در مجلس شورای اسلامی، قوه مقننه را مجبور به ترمزی برای لغو لغو دولت کرده است. هرازگاهی به تیم اقتصادی دولت ضربه وارد کند.

قانون بودجه 1401 رانت ارزی را لغو می کند و دولت را موکول می کند که مستقیماً به مردم کمک کند. مانند همه اقتصادهای موفق؛ باز گذاشته شد اما هر از چند گاهی یکی از نمایندگان مجلس در اظهاراتی تحریک آمیز اعلام کرد که چه کسی مسئول حذف 4200 دلار بوده است؟ و این جمله تکراری تیتر یک رسانه حزب کارگزاران شد که متهم به استفاده دسته جمعی از این خواننده 4 ساله نعمت است.

  حمله مجدد صهیونیست ها به مسجد الاقصی

لغو دلار رانتی در سال 1391 موجب کاهش چشمگیر تورم، ثبات ارز و تثبیت قیمت ها متناسب با تورم و عدم تاثیر منفی بر اقتصاد شد، اما نتایج اقتصادی منفی زیادی در 4 سال گذشته داشته است که بدترین دوره در 70 گذشته به وجود این رانت ویرانگر باز می گردد. به همین دلیل عناصر نزدیک به دولت حسن روحانی در مجلس و رسانه ها تمام تلاش خود را برای جلوگیری از لغو آن و به هم ریختن بمب مخرب اقتصاد ایران به کار گرفته اند.

هیئت تحریریه دفتر اقتصادی به تیم اقتصادی دولت سیزدهم پیشنهاد می کند با اجرای فوری و بدون معطلی قانون، به این جست و جوی رانت و تخریب پایان دهند و حتی در صورت عدم مشاهده سیاست های جبرانی، وضعیت مردم بهتر شود. از زمان سیستم چند ارزی.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید