دلیل این اقدام دولت پاناما فشار سیاسی دولت استکباری ایالات متحده آمریکا است/ به دولت توصیه می شود نسبت به تبعات حقوقی و بین المللی چنین اظهاراتی آگاه باشد.

گروه اقتصادی رجانیوز: سازمان بنادر و دریانوردی با صدور بیانیه ای بی اهمیت بودن اقدامات دولت پاناما در قبال شناورهای مرتبط با ایران را برجسته کرد و اعلام کرد: دلیل این اقدام فشار سیاسی دولت استکباری ایالات متحده آمریکا است.

من گزارش میدم رجانیوز; بیانیه سازمان بنادر به شرح زیر است:

تمامی کشتی‌های تحت مالکیت شرکت‌های کشتیرانی ایرانی هم‌اکنون زیر پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران هستند و ناوگان ایران با ظرفیت تناژ قابل‌توجه در بین 20 کشور بزرگ مالک جهان، کاملاً در خدمت حمل‌ونقل دریایی کشور است. تامین نیازهای صادرات و واردات کالا.

کشتی‌های با پرچم ایران استانداردهای بسیار خوبی دارند و مطابق با قوانین ملی و کنوانسیون‌های بین‌المللی دریانوردی هستند که نتایج بازرسی‌ها و کنترل‌های انجام‌شده در موافقت‌نامه‌های بازرسی و کنترل بین‌المللی تأیید می‌شود.

همچنین دریانوردان ایرانی دارای صلاحیت و صلاحیت لازم هستند که مورد تایید کمیته ایمنی دریایی سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) می باشد.

خوشبختانه با اقدامات خوبی که در سه دهه گذشته در جهت افزایش کمی و کیفی آموزش دریایی در کشور انجام شده است، مایه مباهات است و اعلام می شود در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق افسران شاغل در کشتی های ایرانی هستند. ایرانی. ملوانان.

تاکید می کنیم اینگونه اقدامات نه تنها غیرواقعی و بی اهمیت تلقی می شود، بلکه عمدتاً ناشی از فشارهای سیاسی دولت استکباری ایالات متحده آمریکا است.

همچنین به دولت پاناما توصیه و توصیه می شود که به اقدامات و رفتار خود و عواقب حقوقی و بین المللی اظهارات و ادعاهای بی اساس خود که نه تنها هیچ گونه تأثیر و اخلالی بر تجارت دریایی ایران نخواهد داشت، آگاه باشد، بلکه در تضاد کامل با آن است. استانداردهای آزادی تجارت بین‌المللی و در نتیجه با روح حاکم بر کلیه کنوانسیون‌های دریایی بین‌المللی که در تشویق دولت‌ها به همکاری با یکدیگر مشترک است و نیز مواد 1 و 2 کنوانسیون تأسیس سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) در تضاد است. که هم شامل دولت ایران و هم دولت پاناما به عنوان اعضای آن است.

  صادرات مرغ ایرانی به عراق با حمایت دولتی

بر اساس این دو ماده، کشورهای عضو این سازمان بین المللی، عضو سازمان ملل متحد، متعهد شدند که از هرگونه محدودیت در کشتیرانی تجاری و رفتار تبعیض آمیز خودداری کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید