دموکراتیک شدن یارانه ها باعث کاهش شکاف طبقاتی می شود

13422 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت‌الله عبدالملکی بر طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها تاکید کرد و افزود: دو گروه از مردم یارانه دریافت نکردند؛ در حالی که این دو گروه یارانه دریافت نکردند. گروهی بودند که قبلا کمک هزینه ای دریافت نکرده بودند (از سازمان هدفمندی یارانه ها درخواست کمک مالی نکرده بودند) و می توانستند با سامانه ای که در هفته گذشته فعال شده بود ثبت نام کنند.

وی در ادامه گفت: این افراد شامل 7 میلیون و 500 هزار نفر هستند که در صورت واجد شرایط بودن می توانند ثبت نام خود را در سایت ثبت نام و پرونده کمک هزینه فعال کنند. 5 میلیون نفر پس از ثبت نام یارانه دریافت خواهند کرد.

عبدالملکی با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد مردم درخواست تجدید نظر داده اند، گفت: گروه دیگری که یارانه دریافت نکرده اند کسانی هستند که قبلا یارانه دریافت کرده اند اما چون در دهک دهم هستند یارانه دریافت نمی شود. اردیبهشت پرداخت شد. اطلاعات اقتصادی خانواده است که این افراد نیز از طریق سامانه حمایتی درخواست بررسی کرده اند که بابت مبلغ یارانه پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای گروهی از افرادی که برای معاینه مراجعه کرده اند اما ودیعه نداشته اند این روزها دلایل آن مشخص می شود تا اطلاعات شفاف شود.

عبدالملکی ادامه داد: این دو گروه افرادی هستند که قبلا یارانه دریافت نکرده اند و در صورت تمایل به دریافت یارانه باید به سایت سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص گروهی از خانواده هایی که یارانه نقدی آنها حذف شده است، گفت: اگر این اقوام واقعاً مشمول دریافت یارانه هستند، باید اقدام کنند و در صورت تایید اعتراض، یارانه آنها پرداخت خواهد شد.»

  توزیع 50 میلیارد تن تسهیلات برای زنان سرپرست خانوار

عبدالملکی گفت: از 90 درصد مردم هیچکس از حق خود محروم نمی شود زیرا هدفمندی یارانه ها در حساب هدفمندی یارانه های سازمان است و این اصلاحات برای شفاف سازی اطلاعات انجام می شود حتی اگر شفافیت در ماه های آینده مشخص شود. «کسانی که شرایط را داشته باشند از ماه های قبل نیز یارانه می گیرند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید