ده شرکت جدید در صف عرضه اولیه هستند

گروه اقتصاد رجانیوز: جواد سرکانیان مدیر بورس اوراق بهادار تهران تصریح کرد: در حال حاضر 10 شرکت جدید در مرحله عرضه اولیه در بورس هستند و به همین تعداد شرکت نیز در حال عرضه نماد خود در بورس اوراق بهادار تهران هستند.

وی ادامه داد: پرونده 40 شرکت در مرحله تکمیل مدارک پذیرش در بورس است که مشخصات آنها در سامانه بورس تهران قرار گرفته است.

سرکانیان در پاسخ به این سوال که چه شرایطی را برای جذب و پذیرش شرکت در بورس فراهم می کنید؟ وی بیان کرد: تابع شرایط و دستورالعمل های بورس تهران هستیم و این دستورالعمل ها سعی در تسریع روند جذب و پذیرش شرکت ها دارد.

وی افزود: شرکت های متقاضی بورس نقش مهمی در تسریع فرآیند پذیرش و پذیرش دارند، به این معنا که هر چه سریعتر مدارک مورد نیاز بورس را ارائه کنند، سریعتر پذیرش می شوند.

مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تصریح کرد: علاوه بر این شرکت های مشاور پذیرش باید زمینه پذیرش سریعتر شرکت ها در بورس را فراهم کنند و همچنین دستورالعمل ها و ضوابط در این زمینه را رعایت کنیم.

یکی از روش های جذب نقدینگی شرکت ها از طریق بورس و بازار سرمایه، عرضه اولیه سهام این شرکت ها در بورس و همچنین خرید ترجیحی سهام است. به این ترتیب شرکت های متقاضی می توانند منابع و نقدینگی برای اجرای طرح های توسعه خود را از طریق بازار سرمایه تامین کنند.

منبع: فارس

  صنعت خودروی ایران بسیار پیشرفته است!

دیدگاهتان را بنویسید