دوران مبارک زنان ایرانی! – بررسی سرمقاله رسانه ها

16115 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، روندهای اقتصادی در بستر روابط بین الملل به سمتی در حرکت است که می توان آن را دوران خوشبختی زنان ایرانی نامید، چرا که پس انداز سنتی آنها که معمولاً به صورت طلا و در خانه نگهداری می شود، مقدمه ای است. این یک جهش تاریخی است که تمام سقف های گذشته را خواهد شکست.

علیرغم اینکه نرخ بهره فدرال رزرو به منظور مهار تورم به 4 درصد افزایش یافت، اما بازارها نتوانستند در زمینه جایگزینی پاسخ دهند و همین امر باعث کاهش قیمت طلا، نقره و سایر فلزات شد. از آنجایی که سرکوب قیمت طلا دیگر امکان پذیر نیست و تمایل به خرید فلز زرد به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، که نشان می دهد چین و روسیه باید به زودی برای جشن پیروزی در دفتر بانک های مرکزی آماده شوند. کشورهایی که در 15 سال گذشته بدون وقفه طلا خریداری و ذخیره می کنند.

نرخ بهره فدرال رزرو تا 4 درصد مانع از کاهش قیمت طلا به زیر 1650 دلار در هر اونس شد و برآوردهای خوش بینانه از کاهش زودهنگام تورم نشان داد که افزایش نرخ ها کند بوده و بازارهای موازی به ویژه طلا و کالاها را تقویت کرده است. هر اونس طلا به 1775 دلار رسیده و ممکن است از 1800 دلار نیز عبور کند که نشان می دهد اقتصاد جهانی به سمتی می رود که دارندگان طلا برنده خواهند بود.

از 43 میلیون زن ایرانی، هر فرد به طور متوسط ​​حداقل 10 گرم طلای شخصی دارد که کمترین برآورد آن 4300 تن است که به تنهایی معادل یک بانک مرکزی گسترده است. در منطق اقتصادی خانوارهای ایرانی; طلای زنانه به عنوان پس انداز خانوادگی برای خرید خانه، ماشین، جهیزیه و … استفاده می شود. و در مجموع افزایش قیمت جهانی طلا پیام خوبی برای خانوارهای ایرانی است که به دلیل سرکوب دستمزدها در 9 سال گذشته بسیاری از قدرت خرید خود را از دست داده اند و از بین رفته اند و اکنون یک متغیر فرامرزی به خانوارهای کشور خواهد رسید. و بخشی از قدرت خرید آنها را جبران کند.

  ارائه کمک هزینه غرامت بنزین به دارندگان کارت سوخت

پیش بینی ها نشان می دهد که روند صعودی قیمت طلا متوقف نخواهد شد و در 10 سال آینده به ارقام شگفت انگیزی خواهد رسید.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید