دوره 3 روزه مجلس برای خودروسازان

سخنگوی شوراهای مجلس و کمیسیون داخلی از بررسی تاثیر کیفیت خودروهای داخلی بر تصادفات جاده ای با حضور مسئولان ذیربط در آخرین جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش رجانیوس به نقل از فارس، روح الله نجابت در تشریح جلسه اخیر کمیسیون متبوع خود گفت: این نشست با هدف بررسی تاثیر کیفیت خودروهای داخلی بر تصادفات جاده ای، افزایش سرقت و تامین امنیت داخلی خودروها برگزار شد. پلیس راهور ناجا، وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، گروه صنعتی ایران خودرو و سایپا، سازمان ملی استاندارد و کارشناس مرکز تحقیقات برگزار شد.

وی افزود: پس از ارائه گزارش های دستگاه های مختلف و تولیدکنندگان خودروهای بومی، گزارش کامل تصادفات جاده ای کشور بر عوامل موثر انسانی، خودرویی، جاده ای و جاده ای طی مکاتبه با پلیس راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی به تصویب رسید. و درصد خرابی عوامل فوق و آمار سرقت «خودرو باید بر اساس فراوانی گروه های صنعت خودرو در داخل و خارج از کشور به دست آید.

سخنگوی کمیسیون شورای مجلس گفت: در این راستا همچنین مقرر شد مدیران عامل ایران خودرو و گروه صنعتی سایپا حداکثر ظرف مدت 72 ساعت نقشه راه خود را به گروه صنعتی این کمیته ارسال کنند تا کیفیت و رضایتمندی مردم ارتقاء یابد. برنامه های توسعه مدت و بلندمدت

نجابت گفت: وزارت راه و شهرسازی نیز موظف شد برای کاهش تصادفات جاده ای کمیسیون آمار و موقعیت نقاط پرخطر در جاده های کشور را به همراه گزارش اجرایی، برنامه و راهکارهای اجرایی این وزارتخانه ارسال کند.

  اعتراض شدید آیت الله شبستری به هاشمی رفسنجانی

نماینده شیراز در مجلس نیز با بیان اینکه این تکلیف بر عهده وزارت صمت گذاشته شده است، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز باید با راهکارها و برنامه های اجرایی مطلوب سیاست های دولت را برای ارتقای کیفیت خودروهای داخلی اعلام می کرد.

سخنگوی شوراهای مجلس و کمیسیون کشور گفت: در نهایت پس از جمع بندی گزارش ها، جلسه بعدی کمیسیون بررسی راهکارها و برنامه های ارتقای کیفیت خودرو با حضور وزرای راه و شهرسازی، صنعت برگزار شد. ، معدن و تجارت، مدیران اجرایی ایران «هدرو و سایپا، پلیس راهور، رئیس سازمان ملی استاندارد که بازداشت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید