دولتی که درد مردم را درک کند

سخنان آیت الله رئیسی در سفر به اصفهان نشان دهنده رویکرد عادلانه و شفاف دولت در قبال زاینده رود است که به مسائل مهمی مانند آب نه در جلسات پشت صحنه یا صرفاً در تهران، بلکه از طریق گفت و گو و همچنین میدانی پرداخته می شود. پژوهش.

این رویکرد دولت را می توان در اظهارات رئیس جمهور مشاهده کرد که در سفر اخیر استانی خود به اصفهان گفت: برخی پیشنهاد کردند همزمان با روزهای بارانی زاینده رود به اصفهان سفر کنم، اما من گفتم: باید بروم این اظهارات پس از اولین قسمت از سفر به استان اصفهان، پس از بازدید هوایی از نقاطی از زاینده رود در جمع اهالی روستای کالا بالا و در حین گفتگو با مردم این روستا بیان شد. ، در خلال مشکلات و درخواست هایی از سوی اهالی که اکثرا کشاورز هستند.

نشستن پای کشاورزان

حضور کشاورزان اصفهانی در میان کشاورزان در فصلی از سال که احتمالا کشاورزان با کم آبی مواجه می شوند، نشان از پیوند این دولت با مردم دارد. زمانی که «تنش آب» به وجود آمد، رئیس جمهور در میان کشاورزان ظاهر شد. به عبارت دیگر، رئیس جمهور در دل کشاورزان نشسته است که بیش از هر زمان دیگری با کم آبی دست و پنجه نرم می کنند.

این دولت درد مردم را درک می کند

حضور در میان کشاورزان از زاویه دیگری نیز مهم است. آبان ماه سال گذشته بود که تعداد زیادی از کشاورزان استان اصفهان در بستر خشک بودند

زاینده رود در این شهر تجمع کردند. در عین حال دولت به جای بی توجهی به این مشکلات و اعتراضات کشاورزان، جلسات کارشناسی بسیاری را برای رسیدگی به این مشکل در دستور کار قرار داده است. این نشان داد که در دولت سیزدهم صدای مشکلات مردم شنیده می شد، حتی اگر این صدا و اعتراض در برخی موارد از حد معمول و قانونی فراتر رفت.

  12 راه برای کاهش اضطراب امتحان

رئیس دولت ریشه مشکلات است

اما باید توجه داشت که مشکل کم آبی در اصفهان موضوع جدیدی نیست و یکی دو روزه و حتی یکساله نیست، بلکه موضوعی است که در دو دولت گذشته بی سابقه بوده است. به عبارتی شاید مشکل کم آبی در استان اصفهان بیش از 12 سال قدمت داشته باشد. از این منظر می توان آن را معضلی دانست که مانند بسیاری از مشکلات برای دولت سیزدهم از دولت های گذشته به ارث رسیده بود. از سوی دیگر کارشناسان بر این باورند که تداوم مشکلی که بیش از یک دهه از عمر آن می گذرد، نشان از پیچیدگی یا پیچیدگی آن دارد. بنابراین نمی توان انتظار داشت که مشکلی با چنین پیچیدگی در کوتاه مدت حتی توسط دولتی که کمتر از یک سال از عمر آن می گذرد، حل شود. بر اساس سابقه ای مشابه، مشکل کم آبی، حضور آیت الله رئیسی در اصفهان، سفر به زاینده رود و گفت و گو با کشاورزان مبتلا به کم آبی را می توان در «قلب مشکل» دانست. زیرا مسائلی مانند آب اصفهان و زاینده رود مانند ساخت بیمارستانی در شهر پیشوا نیست که رئیس جمهور روز گذشته از آن بازدید کرد. بیمارستان نیمه کاره شهر پیشوا با دستور رئیس جمهور وزارت بهداشت و استاندار تهران احتمالا در اسرع وقت به بهره برداری می رسد. اما نکته اینجاست که این پروژه به موضوع کم کاری و رها شدن از اقدامات کارکنان سابق و عدم تامین اعتبار و تخصیص اعتبارات لازم مربوط می شد. اما آب در اصفهان فقط کمبود اعتبار یا توزیع اعتبار نیست. اما بی توجهی، بی احتیاطی و تعلل امروز باعث ریشه یابی مشکل آب اصفهان شده است. با توجه به بیانیه رئیس جمهور در خصوص مشکل آب اصفهان که در بین اهالی این شهر نیز مطرح شد، تصمیم دولت در این خصوص که به زودی تهیه می شود، مردمی بوده و در اولویت قرار خواهد گرفت. مشارکت انسانی . .

  سقف معافیت مالیاتی حقوق تعیین شد

حاشیه های نادرست

مجموعه شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی رئیس جمهور نشان می دهد که اصفهان باید منتظر یک طرح جامع برای مقابله با کم آبی یا همان طور که رئیس جمهور تاکید می کند «طرح جامع توزیع عادلانه آب» باشد که در آن از نظرات ذینفعان یعنی کشاورزان استفاده شود. ، اساتید دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی مختلف کشور. آنچه مشخص است این است که آب اصفهان دغدغه جدی دولت است. این در حالی است که برخی علیرغم نتایج دولت و اظهارات صریح رئیس جمهور، تلاش کرده اند تا مرزها را دوباره جابجا کنند. این رشته ها پس از آن ایجاد شد که معاون اجرایی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری شهر اصفهان ضمن شعرخوانی از همگان خواست تا از آن استفاده بهینه کنند. شاید بهتر بود این شعر در این جلسه خوانده نمی شد، اما واقعیت این است که نمی توان یک شعر را به کل رویکرد دولت تعمیم داد. به عبارت دیگر، تاکید و حاشیه سازی بر این شعرخوانی به معنای نادیده گرفتن رویکرد اساسی و برنامه کلی است که دولت تدارک می بیند، دولتی که دور نیست، اما دولت و رئیس جمهور ریشه مشکلات هستند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید