دولت از پاسخگویی به سرنوشت 140 هزار میلیارد تومانی فرار می کند

8775 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، دولت و بانک مرکزی همچنان از پاسخگویی به افکار عمومی و مجلس درباره سرنوشت دلار ۴۲۰۰ تومانی در جلسه علنی مجلس که مربوط به تفاوت دلارهای توزیع شده در ارز و بازار ترجیحی است طفره می رود. نرخ.

سید شمس الدین حسینی، رئیس کمیسیون جهش در تولید در نطق خود و در مخالفت با دو فوریت اصلاحیه لایحه بند سوم بند سوم از تبصره یک قانون بودجه 1400 گفت: دولت بیشتر از میزان مصوب مجلس ارز ترجیحی برداشت کرده است! چرا در زندگی مردم همدیگر را نمی شناسند؟ چرا قیمت ها هر روز افزایش می یابد؟

حسینی تاکید کرد که اگر قانون را تصویب کردیم اما به آن عمل نکردیم بهتر است قانون را تصویب نکنیم! در قانون بودجه سال 1400 مقرر کردیم در مواردی که دولت ارز ترجیحی اعطا می کند، کارگروه مربوطه موظف است سیاست و روند توزیع و توزیع آن را به گونه ای اجرا و نظارت کند که کالاها و خدمات; “به موقع”، “در اندازه” و “با قیمت مناسب و با نرخ ارز ترجیحی” به کاربر نهایی دسترسی پیدا کنید. بانک مرکزی[دبیرکارگروه تخصیص ارز ترجیحی]او موظف است گزارش ماهانه مصرف، دریافت کننده ارز ترجیحی، میزان ارز پرداختی، مقدار کالاهای وارداتی با این ارز و قیمت آن را به کمیسیون برنامه و بودجه و سایر کمیسیون ها ارائه کند! کدام کمیته این گزارش را دریافت کرده است؟

تفاوت دلار عرضه شده به قیمت 4200 تومان با نرخ آزاد تقریباً 180 هزار میلیارد تومان است که دولت به صورت غیرقانونی محل توزیع این ارزها را اعلام نمی کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در حالی که سرنوشت میلیاردها دلار ارز توزیع شده مشخص نیست، سهامداران سیاسی در حال کار بر روی یک طرح جدید برای جمع آوری 8 میلیارد دلار دیگر هستند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید