دولت باید کنسرسیومی برای بهبود کیفیت لوازم خانگی ایجاد کند

5540 خبر اولیه

بر اساس گزارش تحریریه، روح الله ایزدا عضو شورای اسلامی شهر درباره وضعیت لوازم خانگی گفت: ظرفیت تولید لوازم خانگی در کشور کم نیست و کشش بازار نیز بالاست، از سوی دیگر مواد اولیه و قطعات مورد نیاز این صنعت نیز در کشور موجود است، اما همانطور که ممنوعیت واردات به بازار خودرو وارد شد، بازار لوازم خانگی را نیز متضرر کرد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در شورای اسلامی افزود: دولت به عنوان واسطه باید ظرفیت های موجود در صنعت لوازم خانگی را تجمیع کند یعنی به جای چند شرکت تولیدی، این واحدها کار کنند. به عنوان کنسرسیومی برای افزایش ظرفیت و توانایی های آنها باید به اشتراک گذاشته شود، زیرا هر سازنده ای در تولید یک قطعه موفق است و تشکیل کنسرسیوم این قابلیت ها را در کنار هم قرار می دهد. البته در تشکیل کنسرسیوم در حوزه لوازم خانگی نباید انحصار وجود داشته باشد.

وی افزود: با درک این اهمیت محصولات باکیفیت تولید خواهد شد زیرا هر تولیدکننده می تواند بر مزیت اصلی خود تمرکز کند و قطعات باکیفیت را در تیراژ انبوه تولید کند بنابراین تولید به صرفه خواهد بود که متاسفانه وزارت دفاع این روش را رعایت نمی کند. در زمان های مختلف

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ارتقای فناوری را یکی دیگر از موارد ضروری صنعت لوازم خانگی دانست و ادامه داد: فناوری های موجود در صنایع نظامی باید در صنعت غیرنظامی به کار گرفته شود که متاسفانه کمتر از این موضوع استفاده می کنیم. روش؛ فناوری های مرتبط با صنعت لوازم خانگی در صنایع دفاعی ایجاد شده اما مورد استفاده قرار نگرفته است.ماده 42 قانون برنامه ششم به صراحت بیان می کند که توانمندی های صنایع دفاعی و نظامی باید به صنایع غیرنظامی منتقل شود که متاسفانه این امر محقق نشده است. متوجه شد. .

  سایپا با 2000 دستگاه شاهین وارد بورس می شود

یکی از اعضای هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خانه ملت گفت: باید روی بازار صادرات نیز تمرکز کنیم تا سرمایه گذاری در صنعت لوازم خانگی سودآور باشد. دولت می تواند با فعال سازی بازارچه های مرزی و تعاونی های مرزی این مسیر را باز کند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید