دولت به صرفه جویی در انرژی پاداش می دهد

10555 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، کامبیز ناظریان با بیان مصرف برق در ادارات گفت: با توجه به شرایط دمایی خرداد ماه و سازمان هواشناسی، روز گذشته روز متفاوتی برای تهران تعیین شد و پیک مصرف برق افزایش یافت. تا 4209 مگاوات.

مدیرعامل توزیع برق تهران بزرگ ادامه داد: این رقم نسبت به سال گذشته حدود 7 درصد افزایش داشته است و این بدان معناست که در تهران شرایط خاصی برای مصرف وجود دارد و باید در مدیریت مصرف و کاهش مصرف اقدامات لازم انجام شود. پیک ها.”

وی گفت: فرصت هایی در شهر تهران وجود دارد که یکی از آنها اداره نهادهای عمومی، خدماتی و دستگاه های اجرایی است.

ناظران ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات وزیران، تمامی دستگاه های اجرایی، سازمان های مردم نهاد، بانک ها و حتی نیروهای مسلح باید نسبت به سال گذشته 30 درصد از حجم کار خود بکاهند و همچنین در دوره های غیر دولتی 60 درصد از کار خود بکاهند. ساعت کار.”

مدیرعامل توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: بر این اساس با توجه به اینکه در حال حاضر تمامی ادارات تهران مجهز به کنتور هوشمند هستند و وضعیت انرژی آنها رصد می شود و این کنترل به صورت مستمر در تهران انجام می شود، مکاتبه با تمامی ادارات تهران انجام می شود. اعلام و هماهنگی های لازم برای کنترل بار انجام شده است.

وی گفت: بر همین اساس برنامه ریزی دقیقی برای بحث مدیریت مصرف اداری انجام شده است.

ناظریان ادامه داد: در حال حاضر مدیریت شهری تهران 10 درصد برق مصرفی شهر را توزیع کرده است و مدیریت مصرف می تواند در کاهش مصرف موثر باشد.

  چین در رقابت اقتصادی با ایالات متحده پیروز می شود

وی افزود: بزرگترین فرصت در این زمینه بحث سیستم های سرمایشی است که ادارات می توانند با نظارت بر وضعیت سیستم های سرمایشی بار را کنترل و مدیریت کنند و باید از ساعت 13 سیستم خنک کننده را متوقف و در صورت نیاز از یک دستگاه خنک کننده استفاده کنند. “برگرفته شده برای قدرت از خود ژنراتور.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: ادارات باید دمای محیط را روی 25 درجه تنظیم کنند و کولرهای گازی را خاموش و در صورت نیاز از آنها دمای هوا را روی دمای راحت (24 تا 26 درجه) و کولرها آب را حفظ کنند. با فاصله کم و تنظیم روشنایی دفاتر بر روی 30٪، تمام وسایل غیر ضروری را در هنگام خاموش شدن از مدار خارج کنید.

ناظران افزود: برآوردها حاکی از آن است که اگر دستگاه ها این مدیریت را داشته باشند، می توان تا 150 مگاوات صرفه جویی کرد که معادل 1150 مشترک در برق است.

وی در خصوص مشترکان خانگی نیز گفت: در تهران بیش از 65 درصد مشترکان زیر مدل مصرفی و حدود 35 درصد بیشتر از مدل مصرفی برق مصرف می کنند و جالب اینجاست که مشترکانی که بالاتر از مدل مصرفی هستند 65 درصد مصرف دارند. که مصرف قابل توجهی است.»

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ادامه داد: وزارت نیرو در این زمینه برنامه های تشویقی محوری تدوین کرده است که به ازای هر کیلووات ساعت صرفه جویی تا 500 تن پاداش تعلق می گیرد.

ناظران افزود: برنامه های ویژه ای برای مشترکان پرمصرف تدارک دیده شده و قطعا رصد و رصد می شود و انتظار می رود نسبت به نظارت بر مصرف اقدام کنند.

  آمریکا 90 تن سلاح نظامی به اوکراین تحویل داده است

وی گفت: اگر در بخش انرژی تا 10 درصد صرفه جویی کنیم، می توانیم امسال را بدون مشکل پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل توزیع برق تهران بزرگ ادامه داد: راهکارهای مهمی برای رسیدن به این 10 درصد وجود دارد، به عنوان مثال توصیه می‌شود سیستم‌های سرمایشی خانگی در تابستان از کولرهای آبی استفاده کنند و کولرهای گازی را تا دمای راحت نصب کنند که مصرف را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. و هزینه ها کارآمد هستند.

ناظران گفتند: همچنین در ساعات شلوغی که از ساعت 11 صبح تا 17 در تهران است از تجهیزات پرمصرف استفاده نکنید زیرا این تجهیزات می تواند مشکلات بیشتری را ایجاد کند. با طرح، کاهش 10 درصدی امکان پذیر است.

مدیرعامل توزیع برق تهران بزرگ ادامه داد: تمام ادارات شهری تهران مجهز به کنتور هوشمند هستند و دائماً نظارت می کنند و هشدارهای لازم را می دهند و امروز مقرر شد 10 اداره شهرستانی در تهران عمدتاً کشوری و استانی بر روی جریان برق تعطیل شوند.

وی با تاکید بر اینکه اگر دستگاه ها باید مصرف را در نظر بگیرند، گفت: دولت به خودی خود مدیریت مصرف را آغاز کرده است، بنابراین بسیار فشرده می شود و باید کاهش 30 درصدی مصرف برق رعایت شود.

ناظران خاطرنشان کردند: از امروز اجرای برنامه سخت‌گیرانه آغاز می‌شود و برای هر اداره‌ای که آن را رعایت نکند، برق قطع می‌شود و فهرست این ادارات براساس تاکید وزیر منتشر می‌شود. انرژی کاربر معرفی خواهد شد و بخش ها.

منبع: ایلنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید