دولت سیزدهم بدهی خزانه را تحویل گرفت/ کشور هشت ماه بدون یک ریال اداره شد/ تورم کنترل می شود

گروه اقتصادی – رجانیوز: پس از دیدارهای رئیس سازمان با مراجع عظام تقلید، امروز سومین جمعه تیرماه سید مسعود میرکاظمی با آیت الله جوادی آملی دیدار کرد.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار با بیان اینکه از تلاش دولت برای حل مشکلات مردم حمایت می کنم، گفت: تورم و گرانی یکی از مشکلاتی است که دولت باید برای آن برنامه علمی و منطقی داشته باشد.

وی با اشاره به توانمندی های خدادادی کشور و وجود مردمی نجیب، افزود: مردم با وجود ظرفیت ها و امکانات کشور شایسته این نیستند که برای تامین زندگی خود دچار مشکل شوند.

آیت الله جوادی آملی بر استخدام افراد صادق و متخصص در دولت تاکید کرد و گفت: وجود مفاسد اقتصادی اعتماد مردم و نظام را خدشه دار می کند.

وی در پایان با ابراز امیدواری از بهبود شرایط برای رفع مشکلات مردم از سوی دولت، تصریح کرد: دولت باید در حل مشکلات مردم قاطع و قوی عمل کند.

سیدمسعود میرکاظمی همچنین به برنامه دولت برای مهار تورم اشاره کرد و گفت: سه عامل بدهی های گذشته، افزایش قیمت های جهانی و برخی تصمیمات اقتصادی اتخاذ شده بر اساس تکلیف قانونی از عوامل ایجاد تورم هستند.

وی افزود: دولت سیزدهم زمانی روی کار آمد که نه خزانه خالی، بلکه بیت المال بدهکار و منفی را در اختیار گرفت.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: 60 هزار میلیارد تن به خزانه تخصیص نیافته، 535 میلیارد تن اوراق برای خرید اوراق ساخته شد و تنها در چهار ماه گذشته 54 هزار میلیارد تن از دولت به بانک مرکزی وام گرفته شد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به هشت برابر شدن نقدینگی طی هشت سال گذشته گفت: یکی از ریشه های تورم چاپ پول و استقراض از بانک مرکزی است در حالی که این خط قرمز ماست. مدیریت مرکزی.

میرکاظمی افزود: طبق قانون دولت موظف شد یارانه کالاهای اساسی را توجیه کند، چرا که در عمل چیزی به نام 4200 تن در قانون وجود نداشت.

وی با اشاره به حمایت مستمر مردم به صورت ریالی یا کالایی برای جبران هزینه ها، گفت: کشورهایی که حدود صفر سال است با تورم مواجه هستند، با افزایش شدید قیمت های جهانی تا تورم 20 درصدی دست و پنجه نرم می کنند، زیرا مواد غذایی و انرژی چندین بار افزایش یافته است. بارها. «او برابری داشت.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: در زمان واگذاری به دولت، ذخایر کالاهای اساسی بسیار کمتر از حد مجاز بود، اما اکنون وضعیت ذخایر استراتژیک کشور مناسب است.

وی تاکید کرد: سال گذشته علیرغم تمام محدودیت های مالی و بدهی های قبلی، بودجه عمرانی به 180 هزار میلیارد تن رسید.

رئیس سازمان برنامه با بیان اینکه دولت برای مهار تورم برنامه ریزی کرده است، گفت: انضباط مالی، کاهش هزینه های غیرضروری و کنترل اضافه برداشت بانکی به طور جدی پیگیری خواهد شد.

میرکاظمی ادامه داد: امروز دیگر شاهد مرگ روزانه 700 نفر بر اثر کرونا نیستیم، حتی منابعی برای تزریق نوبت چهارم واکسن در نظر گرفته شده است.

وی در پایان از بهبود اقتصاد و کنترل تورم خبر داد و افزود: با کنترل تورم، راه اندازی طرح های عمرانی، فعال سازی بخش خصوصی در تولید با استفاده از منابع دولتی، مانند سال گذشته شاهد رشد اقتصادی بهتری خواهیم بود. میانگین سال صفر به بیش از 4 درصد رسیده است.

  یمن: با ذوالفقار به سمت ابوظبی حرکت کردیم

دیدگاهتان را بنویسید