دولت لبنان از پایگاه اطلاع رسانی رجا استعفا داد

میشل عون استعفای نخست وزیر نجیب میقاتی را در آخرین روز ریاست جمهوری لبنان پذیرفت.

به گزارش رجانیوز به نقل از المیادین، میشل عون امروز و در آخرین روز ریاست جمهوری لبنان، استعفای نجیب میقاتی از سمت نخست وزیری لبنان را پذیرفت.

بنابراین گزارش، رئیس جمهور لبنان رسما استعفای دولت را امضا کرده و در سخنرانی خود که تا دقایقی دیگر در کاخ ریاست جمهوری برگزار می شود، این موضوع را رسماً اعلام خواهد کرد.

بر اساس قانون اساسی لبنان، دولت آن کشور همزمان با پایان دوره ریاست جمهوری استعفا می دهد تا مقدمات انتخاب نخست وزیر جدید و اعضای دولت فراهم شود. البته اختلافات سیاسی تا کنون حتی مانع از انتخاب جانشین میشل عون شده است، در مورد دولت جدید نیز اختلافاتی وجود دارد.

لازم به ذکر است که مراسم پایان دوره ریاست جمهوری میشل عون از ساعتی پیش در کاخ ریاست جمهوری لبنان در بیروت آغاز شد. در این مراسم نمادین، میشل عون در پایان دوره ریاست جمهوری خود رسما با این پست خداحافظی کرد.

رئیس جمهور 89 ساله لبنان امروز کار خود را ترک کرد و جایگزین وی هنوز توسط پارلمان این کشور انتخاب نشده است. پارلمان لبنان چهار جلسه برای انتخاب رئیس جمهور جدید برگزار کرده است، اما به دلیل اختلافات داخلی هنوز هیچ یک از گزینه ها دریافت نشده است. اکثریت آرا آنچه را که نیاز دارید دریافت کنید.

  معاون وزیر امور خارجه: هیئت ازبکستان در راه ایران و چابهار / برنامه گسترده صادراتی برای چین

دیدگاهتان را بنویسید