دولت منفور در کاخ سفید

بر اساس این سرمقاله، پس از انتشار نتایج نظرسنجی توسط روزنامه ملی آمریکایی یو اس ای تودی، مشخص شد که تنها 38 درصد از آمریکایی ها معتقدند که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا کار خوبی انجام می دهد. بنابراین، بر اساس این داده ها، محبوبیت بایدن به شدت کاهش یافته و به پایین ترین سطح خود رسیده است. در همین حال، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا با تنها 27.8 درصد آرا در وضعیت بدتری قرار دارد.

بنابراین، یک سال قبل از انتخابات میان دوره ای در سال 2022، جمهوری خواهان در رای گیری در کنگره پیشتاز هستند، زیرا محبوبیت جو بایدن به 38 درصد کاهش یافت.

این نظرسنجی که از چهارشنبه تا جمعه انجام شد، نشان داد که حمایت بایدن در میان رای دهندگان مستقل، که یک سال پیش پیروزی او را بر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به حاشیه راندند، کاهش یافته است.

این وضعیت با مطالعه دقیق اعداد تشدید می شود. 64 درصد نمی خواهند دوباره برای ریاست جمهوری بعدی نامزد شوند، 28 درصد از آنها دموکرات هستند و 58 درصد مخالف انتخاب مجدد ترامپ هستند.

نتایج نظرسنجی یو اس ای تودی پس از شکست سنگین دموکرات ها در انتخابات هفته گذشته ضربه بزرگ دیگری به این حزب وارد کرد. اولین ضربه زمانی وارد شد که گلن یانگکین جمهوری خواه، تری مک آلیف نامزد دموکرات ها را شکست داد و فرماندار ویرجینیا شد.

پس از تصویب لایحه 1.2 تریلیون دلاری بایدن در اواخر روز جمعه و امضای آن توسط بایدن، حامیان وی می گویند بایدن و حزب او آماده بازگشت و پرش هستند. یک گزارش اقتصادی امیدوارکننده که صبح جمعه منتشر شد، رشد شغلی بالاتر از حد انتظار را نشان داد.

  سربازان باید کارت واکسن تاج را ارائه می کردند

لیبرال هایی که زمانی کامالا هریس را یک شخصیت منحصر به فرد می دیدند، اخیراً از او ناامید شده اند.

در این نظرسنجی، ما پرسیدیم که آمریکایی‌ها می‌خواهند بایدن در سال 2022 چه کاری انجام دهد. نتایج به شرح زیر است:

آیا اقدامات جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور تایید یا رد می کنید؟

9064 خبر اولیه

آیا اقدامات کامالا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور را تایید یا رد می کنید؟

9065 خبر اولیه

تقریبا نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی، 46 درصد، از جمله 16 درصد از کسانی که به او رای دادند، می گویند بایدن بدتر از حد انتظار رفتار کرد.

نزدیک به دو سوم آمریکایی ها، یعنی 64 درصد، گفتند که نمی خواهند بایدن برای بار دوم در سال 2024 نامزد شود. این شامل 28 درصد از دموکرات ها می شود. مخالفت با نامزدی ترامپ برای یک دوره جدید در سال 2024 به 58 درصد یا 24 درصد جمهوری خواهان افزایش یافته است.

کامالا هریس معاون رئیس جمهور 28 درصد رای مثبت دارد که حتی بدتر از بایدن است. این نظرسنجی نشان می دهد که 51 درصد از مردم از کاری که انجام می دهند ناراضی هستند. از هر 5.21 درصد یک نفر پرهیز می کند.

آمریکایی ها قویاً از لایحه زیرساختی که بایدن در شرف امضای آن است حمایت می کنند، اما در مورد لایحه «بهتر انجام بده» که در کنگره بحث می شود، اختلاف نظر دارند. از هر 4 نفر فقط 1 نفر می گوید که مفاد این لایحه به آنها و خانواده هایشان کمک می کند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید