دولت موظف به پرداخت معوقات رتبه معلمی شد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و آموزش و پرورش بر اساس قانون طبقه بندی معلمان شهریور 1400 موظف به پرداخت معوقات هستند.

رضا حاجی پور گفت: پرداخت معوقات قانون طبقه بندی معلمان در بودجه 1401 تصویب شده و سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش باید از شهریور 1400 زمان اجرا و پرداخت معوقات را محاسبه کنند.

وی ادامه داد: در بودجه سال 1401 قانون رتبه بندی معلمان قطعا دیده شده و بودجه آن در دست دولت و وزارت آموزش و پرورش است که باید هر چه سریعتر اقدام کنند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون رتبه بندی معلمان به هیأت امنا تقدیم شده و این شورا نیز این قانون را تصویب کرده و مشکل و محتوا و ایراد قانونی ندارد.

وی ادامه داد: آیین نامه های مربوط به این قانون باید در اسرع وقت توسط دولت و وزارت آموزش و پرورش به نفع معلمان پایین دستی ابلاغ شود تا براساس این قانون برای معلمان اجرا و تصمیم گیری شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس تمام تلاش خود را برای تصویب لایحه رتبه بندی معلمان به کار گرفته است و امیدواریم وزارت آموزش و پرورش هرچه سریعتر آیین نامه اجرایی آن را تهیه کند تا رعایت شود. مربیان می توانند از امتیاز کسب رتبه برخوردار شوند.

حاجی پور یکی از شعارهای حجت الاسلام رئیسی در ایام انتخابات را اعمال رتبه بندی معلمان دانست و تصریح کرد: در سند تحول که بر اساس سناریوهای مقام معظم رهبری تدوین شده است بر اجرای این لایحه تاکید شده است.

  آنها 200 میلیون دلار کمک به اوکراین را فاش کردند

وی یادآور شد: ارتقای جایگاه معلمان در کشور ضروری است و اگر برای اجرای این طرح با محدودیت منابع مالی مواجه هستیم، بهتر است حقوق کارکنان را که بیش از سقف معمول است کاهش داده و بین معلمان توزیع کنیم. .

وی یادآور شد: هیچ یک از معلمان مخالف این لایحه نیستند و مجلس نیز کاملا پایبند اجرای آن است.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید