دولت کسری بودجه 400 هزار میلیارد تومانی را با موفقیت پشت سر گذاشت / در سال گذشته 1800 واحد تولیدی غیرفعال احیا شد / سفرهای استانی روحیه جدیدی به بخش خصوصی و دولتی بخشید.

گروه سیاسی رجانیوز: احمد وحیدی وزیر کشور عصر یکشنبه در گفت و گوی خبری برنامه خط مقدم که به مناسبت هفته دولت در شبکه خبر انجام شد، گفت: بسیاری از مردم در یأس و ناامیدی به سر می برند و همه امور کشور را به برخی وصل می کنند. قراردادهای خارجی

و افزود: در چنین شرایطی دولت سیزدهم شروع به کار کرد و اولین وظیفه دولت عبور از حالت انفعال بود و دولت با نشاط و امید شروع به کار کرد.

وزیر کشور تاکید کرد: گام دوم این بود که نشان دهیم در کشور توانمندی و ظرفیت داریم و به دیگران وابسته نیستیم و گام سوم این بود که این درک را به طرف مقابل برسانیم.

وی ادامه داد: رسیدگی به نیازهای ضروری کشور مانند سایر کالاهای اساسی، اقدام دولت در ابتدای کار بود و امروز نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وزیر کشور با بیان اینکه نظام سیاسی جدید در کشور با انتخاب استانداران بر اساس دیدگاه و رویکرد قدرت مردمی ایجاد شد، تصریح کرد: از نقطه ای نامناسب و ملتهب به نقطه خوبی در عرصه های مختلف رسیده ایم. و وزارت امور داخله نیز در حوزه های مسئولیت خود با برنامه رئیس جمهور مطابقت دارد اقدام کرده است.

وی در خصوص موضوع اربعین و آخرین آمادگی ها گفت: ستاد اربعین از بهمن ماه سال گذشته عملیات خود را آغاز کرد و با 17 گروه ضربت در حال انجام وظایف است.

وحیدی گفت: اولین موضوع در عراق تسهیل سفر است و تاکنون مذاکرات جدی با طرف عراقی انجام شده و معافیت ویزا نیز حاصل شده است. مشکل دوم توسعه مرزها و فعال شدن مرزهای خسروی، تمرچین و باشماق بود تا زائران بتوانند با سهولت بیشتری تردد کنند.

  اعلامیه جنگ ساعت صفر - بررسی رسانه های تحریریه

وی افزود: تامین امنیت نمازگزاران حسینی در عراق سومین موضوعی است که دولت عراق و گروه الحشد الشعبی مسئولیت حفظ امنیت را بر عهده دارند.

وزیر کشور گفت: تلاش می کنیم از طریق مذاکره با دولت عراق گذرنامه موقت نصب کنیم اما هنوز آن توافق حاصل نشده است.

وحیدی با بیان اینکه نظارت شدیدی بر قیمت بلیت هواپیمای زیارت اربعین وجود دارد، تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که ریاست جمهوری بر آن تاکید کرد، ارائه سفر ارزان بود و به همین منظور ویزا لغو شد و امسال بیمه کاهش یافت. به 18 هزار تومان .

وی ادامه داد: باید تلاش شود تا حد امکان هزینه ها کم شود تا گران قیمت ها با خیالی آسوده تا بالاترین مکان ها پیاده روی کنند.

وزیر کشور در بخشی دیگر از این گفتگو در خصوص اقدامات وزارت کشور مربوطه به عملکرد اقتصادی دولت در بخشداری ها نیز اشاره کرد و گفت: حوزه اقتصادی و عمرانی یکی از وظایف مهم وزارت کشور است. . .

وی 16 هزار پروژه آماده افتتاح در هفته دولت را معادل 124 هزار میلیارد تومان برشمرد و گفت: 2 هزار و 500 پروژه آماده بهره برداری است.

وحیدی از فعالیت وزارت کشور برای احیای واحدهای نیمه فعال یا راکد یاد کرد و افزود: در یک سال دولت سیزدهم 1800 واحد تولیدی غیرفعال احیا شد.

وزیر کشور درباره سفرهای استانی دولت نیز گفت: سفرهای استانی روح تازه‌ای به بخش خصوصی و دولتی وارد کرده است و کارها بازنگری و راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: 70 درصد تعهدات مربوط به وزارت امور داخله در ماموریت های دولتی در منطقه انجام شد.

  صندوق بین المللی پول هم گفت طلا بخر!

وزیر کشور همچنین گفت: 5 میلیون کارت ملی هوشمند صادر و تحویل شده و مابقی نیز به سرعت صادر می شود.

وی درباره تفویض اختیارات به استانداران توضیح داد: یکی از مهمترین نکات تفویض اختیارات به استان ها و استان مرکزی اداره کشور است. این موضوع به طور جدی در دستور کار وزارت کشور قرار دارد، بنابراین با این اقدام وزارتخانه ها نقش هدایت کننده دارند.

وحیدی در بخشی دیگر از این گفتگو به مدیریت سیل اخیر در کشور پرداخت و گفت: وسعت سیل اخیر با سیل های گذشته متفاوت بود. در دی ماه در استان کرمان در یک روز 200 میلی متر بارندگی داشتیم که با لایروبی و اقدامات انجام شده تلفات جانی نداشتیم و اخیرا با وجود بارندگی شدید در شهرستان یزد تلفات جانی نداشتیم.

وی افزود: متاسفانه 23 نفر از هموطنانمان در سیل استبان به دلیل عدم توجه به هشدارها جان خود را از دست دادند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در سیل گذشته مدیریت بسیار خوبی انجام شد و همه مدیران به ویژه مدیران را دیدیم که گاهی تا 6 روز مشغول کار بودند.

وحیدی درباره اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارت در بلایای طبیعی گفت: اطلس خطر باید بازنگری شود و بر این اساس سامانه های هشدار تقویت شود. تجهیزات و امکانات نیز باید تقویت شود و سازه های راه های سیلابی بهبود یابد.

وزیر کشور همچنین به آبخیزداری اشاره و خاطرنشان کرد: 90 میلیون هکتار برای آبخیزداری در نظر گرفته شده و موضوع به فرمانداران ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اینکه تحقیقات هواشناسی باید متناسب با تغییرات اقلیمی به روز شود، افزود: در مدیریت سیل و بلایا نباید تحت تاثیر رسانه های منفی قرار گرفت. در مقایسه با بلایای طبیعی در جهان، مدیریت به موقع و صحیح بلایا در ایران با قوت بیشتری دنبال می شود.

  نتیجه در اینستاگرام به پایان رسید

وحیدی در پایان سخنان خود درباره آزادسازی سواحل گفت: با دستور رئیس جمهور کار به خوبی انجام شد و هدف این است که ساحل برای استفاده مردم در دسترس مردم قرار گیرد و مردم عزیز از این اقدام رئیس جمهور استقبال کردند. دولت.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید