دومین اسکار قابل مشاهده تاریخ / چرا هیچکس دیگر به اسکار علاقه ای ندارد؟

12221 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، پس از رکورد تاریخی اسکار در سال 1998 با بیش از 55 میلیون بیننده، به تدریج شاهد کاهش بینندگان مهم ترین جایزه سینمای جهان بودیم، به طوری که امسال تمام تدارکات آکادمی اسکار برای رسیدن به بالاترین جایگاه اسکار تماشاگران سازنده نبودند.تعداد محدودی از تماشاگران فقط از رویداد سال گذشته پیشی گرفتند.

بر اساس گزارش ABC، نود و چهارمین دوره جوایز اسکار از رقم فاجعه بار سال گذشته به 15.4 میلیون بیننده رسید. اگرچه این به معنای افزایش 56 درصدی بیننده نسبت به سال گذشته است، اما اسکار امسال همچنان دومین اسکار کم تماشاگر در تاریخ تلویزیون است.

برای جذابیت این مراسم تلاش زیادی شده است، از استخدام سه کمدین برای اجرا و افزودن قسمتی از پیش ضبط شده تا تسریع در مراسم و حتی اضافه شدن بخشی از فیلم های هوادار به مراسم که در نهایت به ارتش مردگان رسید.

حتی برخی بر این باورند که سالی ویل اسمیت، مانند کریس راک برای شوخی با همسرش، برای بهبود اسکار اختراع و از پیش طراحی شده است. اما ظاهرا این پاداش به تدریج در حال کاهش است.

به نظر می رسد مردم سراسر جهان، به ویژه تماشاگران سینما در ایالات متحده، متوجه شده اند که بسیاری از اسکارها نه برای هنر، بلکه برای نوعی سیاست پشت پرده هالیوود اهدا می شود. از اسکار جنیفر لارنس برای سکس با هاروی واینستین تهیه کننده مشهور آمریکایی گرفته تا اسکار برای فیلم فوق العاده مضحک آرگو که توسط میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهور وقت آمریکا ارائه شد، و بسیاری از نمونه های دیگر در طول دو دهه گذشته، مردم را به این سمت سوق داده است. نتیجه گیری هیچ ربطی به هنر هفتم ندارد.

  تمدید قانون ممنوعیت پیکاپ، ورود رایگان BMW

اگرچه در گذشته چنین رفتاری در اسکار مشاهده شده بود، اما در سال‌های اخیر آش چنان پرشور شده است که بیشتر تماشاگران سینما اعتراف می‌کنند که اسکار هنری نیست.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید