دو کشتی حامل 3 میلیون بشکه نفت و میعانات گازی ایران به زودی وارد ونزوئلا می شود / واردات 4.8 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی از ایران

گروه اقتصادی رجانیوز: تانکرهای نفتی حامل 1.22 میلیون بشکه نفت خام ایران و 2 میلیون بشکه میعانات گازی قرار است محموله خود را در روزهای آینده به پایانه خوزه ونزوئلا تحویل دهند.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش رویترز؛ ونزوئلا برای تامین بسیاری از رقیق‌کننده‌های مورد نیاز برای تبدیل نفت خام سنگین خود به گریدهای نفتی برای صادرات، به ایران وابسته است. نفت خام ایران نیز در پالایشگاه های این کشور آمریکای جنوبی برای تولید سوخت فرآوری می شود.

اسناد شرکت ملی نفت ونزوئلا نشان می‌دهد یکی از نفتکش‌هایی که در ماه جاری به آب‌های ونزوئلا می‌رسد، یک نفتکش با پرچم ایران به نام Hyoj است که متعلق به شرکت ملی نفت ایران است.

در سال جاری، ایران صادرات خود به ونزوئلا را که شامل میعانات گازی پارس جنوبی می شود، افزایش داد و از ناوگان کشتیرانی خود بیشتر استفاده کرد.

هر دو ذخایر نفتی توسط شرکت بازرگانی نفت ایران تامین می شود. این شرکت به همراه برخی دیگر از شرکت‌های ایرانی اوایل سال جاری قراردادی ۱۱۰ میلیون یورویی با شرکت ملی نفت ونزوئلا برای احیای یک پالایشگاه در این کشور و تامین نفت این شرکت امضا کردند.

ونزوئلا از ژوئن تا آگوست حدود 4.8 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی ایران وارد کرده است.

انتهای پیام/

  مافیای ساختمانی در تامین کارگران ساختمانی دخالت می کند

دیدگاهتان را بنویسید