دکتر رایضی: اگر نقش امنیتی ایران نبود، داعش امروز در اروپا اعلام خلافت می کرد/ صدور قطعنامه در آژانس انرژی اتمی به اعتماد سیاسی ضربه زد/ مکرون: فرانسه از موضع ایران برای مخالفت با عملیات نظامی برخی کشورها علیه سوریه حمایت می کند.

گروه سیاسی رجانیوز: آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در یک گفت وگوی تلفنی 120 دقیقه ای راه های تقویت همکاری های دوجانبه و همچنین تحولات منطقه ای و بین المللی و چالش های بزرگ جهانی از جمله امنیت غذایی و امنیت انرژی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

رئیس جمهور کشورمان در این گفت‌وگو با توجه به رشد چشمگیر همکاری‌های سیاسی و اقتصادی ایران و کشورهای مختلف جهان، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را برای اقتصاد جهان به‌ویژه اروپا مضر می‌داند.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: اگر نقش جمهوری اسلامی در عرصه امنیت منطقه به ویژه مبارزه با تروریسم و ​​حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورها نبود، امروز داعش در اروپا اعلام خلافت می کرد. و تاکید کرد که حل مشکلات منطقه در دست ملت ها و دولت های منطقه است و دخالت های خارجی علیه امنیت و ثبات است.

رئیس جمهور با رد مشروعیت جنگ در حل اختلافات بین طرفین و لزوم ایجاد امنیت، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده ایفای نقش در پایان دادن به مناقشات در اوکراین و حل مشکلات از طریق گفتگوی سیاسی است.

دکتر رئیسی همچنین اقدامات و مواضع غیرسازنده آمریکا و کشورهای اروپایی را محکوم کرد و تصریح کرد: صدور قطعنامه در آژانس انرژی اتمی یک اقدام بحرانی با هدف ایجاد فشار علیه ملت ایران بود که به اعتماد سیاسی لطمه می زند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی همچنین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران دستیابی به توافق را منوط به حل و فصل کامل مسائل امنیتی و ارائه تضمین‌های لازم از جمله تداوم پایبندی معتبر طرفین به توافق و ارائه تضمین‌های لازم می‌داند. تامین منافع اقتصادی ملت ایران.

  افزایش ۲۹ دلاری قیمت نفت ایران در سال ۲۰۲۱

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز در این گفتگوی تلفنی بر اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در اجرای فرآیندهای سیاسی در منطقه تاکید کرد و گفت: فرانسه از موضع ایران برای مقابله با عملیات نظامی برخی کشورهای منطقه علیه ایران حمایت می کند. سوریه.

رئیس جمهور فرانسه همچنین بر تداوم نقش کشورش در دستیابی به نتیجه مذاکرات هسته ای تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید