دیدار سید حسن نصرالله و اسماعیل هنیه در بیروت

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس که به لبنان سفر کرده است، روز پنجشنبه در بیروت با سعید حسن نصرالله دیدار کرد.

به گزارش رجانیوس به نقل از فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان و اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیروت دیدار کردند.

سخنگوی روابط عمومی حزب الله لبنان امروز (پنجشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که دو کشور درباره تحولات سیاسی و میدانی در فلسطین، لبنان و منطقه گفتگو کردند.

بر اساس این بیانیه، سید حسن نصرالله با اسماعیل هنیه در خصوص توسعه محور مقاومت، تهدیدها، چالش‌ها و فرصت‌ها و در عین حال لزوم همکاری همه بخش‌های محور مقاومت برای خدمت به هدف اصلی رایزنی کرد. به بیت المقدس، زیارتگاه های اسلامی و آرمان فلسطین.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به تازگی در راس هیئتی بلندپایه وارد لبنان شده است. پیش از این سایت خبری سما گزارش داد که چانیه قرار است با میشل عون رئیس جمهور، نجیب میقاتی نخست وزیر و نبیه بری رئیس پارلمان لبنان دیدار کند.

این سایت فلسطینی همچنین افزود: سفر هیئت حماس به لبنان همزمان با تشدید تنش ها بین این کشور و رژیم صهیونیستی در پی حضور یک کشتی صهیونیستی در منطقه مورد مناقشه تولید گاز است.

چانیه روز چهارشنبه هفته جاری با مفتی اعظم لبنان شیخ عبداللطیف داریان دیدار کرد. رئیس دفتر سیاسی حماس در این دیدار از نقش و جایگاه مفتی دریاها در قبال قدس، معضل و مردم فلسطین در داخل و خارج قدردانی کرد.

  ایران حمله موشکی به فرودگاه بغداد را محکوم کرده است

رهبر حماس ضمن استقبال از تداوم انتخابات موفق در لبنان، بر همبستگی کامل با لبنان در خصوص حقوق این کشور در استفاده از منابع طبیعی از جمله گاز تاکید کرد.

در این دیدار وقایع سیاسی و میدانی به ویژه وقایع قدس و مسجد الاقصی، تلاش رژیم صهیونیستی برای تحمیل طرحی برای تقسیم زمان و مکان در مسجد الاقصی و نقش الآقا مورد بحث قرار گرفت مسجد آکسا در دفاع از آن.

دیدگاهتان را بنویسید