دیلی میل: ایران، روسیه و چین خطر واقعی برای غرب هستند

روسیه، ایران و چین بیشتر به دنبال ایجاد ترس در آمریکا و اروپا هستند تا تلاش برای باز کردن کشور.

روزنامه انگلیسی دیلی میل نوشت: روسیه، ایران و چین در حال توطئه و آماده شدن برای تجزیه غرب با نظم نوین جهانی هستند.

دیلی میل می نویسد: جنگ اوکراین، تهران، مسکو و پکن را به هم نزدیک کرده است. این سه کشور آمادگی خود را برای مقابله با غرب اعلام کرده و خواهان ایجاد اتحاد جدید هستند.

روسیه، ایران و چین بیشتر به دنبال ایجاد ترس در آمریکا و اروپا هستند تا تلاش برای باز کردن کشور. نفرت از غرب در ایران، روسیه و چین مشترک است. این سه کشور در حال ایجاد نظم جدیدی هستند و از طریق حملات سایبری، مداخله در انتخابات، اقدام نظامی، تبلیغات و افزایش زرادخانه های هسته ای به دنبال توطئه علیه غرب هستند.

در این محور شرارت (!) چین یک ابرقدرت واقعی است. روسیه نیز نشان داده است که توانایی ایجاد هرج و مرج در سطح جهانی را دارد و ایران نیز در کنار آنها به دنبال ایجاد نظم نوین جهانی است.

این نشریه انگلیسی به دیدار روسای جمهور ایران، چین و روسیه در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای در سمرقند اشاره کرد و نوشت: این سه قدرت خطری واقعی برای غرب هستند.

دیلی میل اظهارات روسای جمهور چین و روسیه در نشست شانگهای و تاکید آنها بر ایجاد دنیای چندقطبی را یادآور شد و نوشت: جنگ در اوکراین نشان داد که جنگ جهانی سوم بیش از هر زمان دیگری نزدیک است. پکن و مسکو در گذشته دشمن یکدیگر بودند، اما اکنون این دو دشمن سابق همکاری خود را برای مقابله با سلطه جهانی آمریکا گسترش داده اند.

  پس از وضعیت آسیب دیدگان سیل در استان های جنوبی توسط آیت الله رئیسی/ وزیر نیرو به نمایندگی از رئیس جمهور به مناطق سیل زده رفت.

دیلی میل به پیشرفت های نظامی ایران در حوزه های مختلف موشکی و پهپادی اشاره کرد و نوشت: پیشرفت ایران در کنار برگزاری رزمایش مشترک با چین و روسیه نشانه دیگری از همکاری نزدیک پکن، تهران و مسکو است.

احیای «جاده ابریشم» توسط چین و پیوند کشورهایی که این جاده از آنها می گذرد، بخشی دیگر از پروژه ضد غربی است. ایران نه تنها نقش مهمی در جاده ابریشم ایفا خواهد کرد، بلکه در این پروژه ضدغربی آنقدر جایگاه مهمی دارد که تهران اولین مقصد پوتین در خارج از کشور پس از شروع جنگ در اوکراین بود.

ایران صدها پهپاد در اختیار روسیه قرار داده و به شریک و حامی اصلی تسلیحات مسکو تبدیل شده است.

این رسانه لندنی امضای قراردادهای راهبردی بلندمدت میان ایران، روسیه و چین را یکی دیگر از ابعاد وحدت این سه کشور ارزیابی کرد و نوشت: قدرت ترکیبی ایران، روسیه و چین می تواند هژمونی غرب را به کلی از بین ببرد. همانطور که در 2 سال گذشته دیده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید