ذخایر جهانی غلات رو به اتمام است

11507 خبر اولیه

به گفته سردبیران، علیرغم ازسرگیری صادرات از اوکراین، جهان به سمت تنگ‌ترین ذخایر غلات در سال‌های اخیر پیش می‌رود، زیرا عرضه بر اساس عرضه غلات محدود شده است و برداشت از سایر تولیدکنندگان عمده محصولات زراعی کمتر از حد انتظار اولیه است.

آب و هوای نامناسب در مناطق کشاورزی از ایالات متحده گرفته تا فرانسه و چین باعث کاهش برداشت و ذخایر غلات شده و خطر قحطی را در برخی از فقیرترین کشورهای جهان افزایش داده است.

پس از اینکه اوکراین بارگیری از بنادر دریای سیاه را از سر گرفت و کشاورزان آمریکایی محصولات بیشتری را کاشتند، واردکنندگان، تولیدکنندگان مواد غذایی و تولیدکنندگان دام امیدوار به بهبود در دسترس بودن محصول بودند. اما انتظار می رود که ایالات متحده، بزرگترین تولید کننده ذرت در جهان، کمترین محصول خود را در سه سال اخیر برداشت کند.

خشکسالی همچنین محصولات اروپایی را تنبیه کرده و فصل کاشت آتی در آمریکای جنوبی را تهدید می کند.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده، تا پایان سال زراعی 2022/23، ذخایر جهانی ذرت تنها برای 80 روز مصرف کافی خواهد بود که 28 درصد نسبت به پنج سال قبل کاهش یافته و پایین‌ترین سطح از سال 2010/11 است.

بانک جهانی 30 میلیارد دلار برای کمک به جبران کمبود مواد غذایی بدتر شده از جنگ متعهد شده است و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده هفته گذشته نزدیک به 3 میلیارد دلار بودجه اضافی برای مبارزه با ناامنی غذایی جهانی اعلام کرد.

بر اساس گزارش سازمان ملل، نیم میلیون کودک سومالیایی در بدترین قحطی قرن حاضر با گرسنگی روبرو هستند زیرا خشکسالی آفریقا را فرا گرفته است.

  رایزنی های غیررسمی درباره مذاکرات در وین آغاز شده است

هزاران مایل در سراسر ایالات متحده، مارک گروس، تولید کننده ذرت داکوتای جنوبی، انتظار دارد که در پاییز امسال در برخی از مزارع کمتر از 20 بوشل در هر هکتار برداشت کند که بیش از 80 درصد کمتر از میانگین محلی سال گذشته است.

گروس گفت که هوا در بهار بسیار خشک بود و سپس دو طوفان باد بادهای مخربی با سرعت 100 مایل در ساعت (160 کیلومتر در ساعت) به مزارع شهرستان هاچینسون و بخش‌های جنوب شرقی این ایالت آورد.

گروس گفت: “وضعیت کشاورزی در حال شکل گیری است تا مانند سال 2012 باشد.” هیچ کس نمی خواهد آن را اعتراف کند، اما واقعیت دارد.

بر اساس محاسبات رویترز از داده‌های دولتی، انتظار می‌رود نسبت ذخایر گندم ایالات متحده به مصرف، که سطح ذخایر را نشان می‌دهد، در سال 2022/23 به پایین‌ترین حد در 9 سال اخیر سقوط کند.

پیش‌بینی می‌شود که همین نسبت برای سویای آمریکا نیز به پایین‌ترین حد در ۹ سال اخیر برسد.

با این حال، در آرژانتین، Rosario Grains Exchange پیش‌بینی کرد که کشت‌های جدید برای محصول ذرت 2022/2023 به دلیل خشکسالی، 7 درصد نسبت به سال گذشته کاهش خواهد یافت و به 8 میلیون هکتار (20 میلیون هکتار) خواهد رسید.

دولت آرژانتین همچنین صادرات این محصول را که قرار است در هفته های آینده کاشته شود به 10 میلیون تن اولیه در مقایسه با 36 میلیون تن در فصل ذرت 2021/22 محدود کرد.

کریستین روسو، کارشناس ارشد کشاورزی Bors به ​​رویترز گفت: “این یک وضعیت بسیار پیچیده است، پیچیده ترین فصلی که تا به حال در این قرن داشته ایم.”

  در طرح دروار کمبود دارو از 100 قلم به 80 قلم کاهش یافت

منبع: برنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید