رئیسی: ارز ممتاز در خدمت فساد و رانت بود

رئیس جمهور گفت: وحدت شیعه و سنی یک راهبرد برای جمهوری اسلامی ایران است نه یک موضوع تاکتیکی.

به گزارش ایرنا به نقل از ایرنا، «آیت الله سیدابراهیم رئیسی» روز یکشنبه در دیدار جمعی از علما و روحانیون اهل سنت با اشاره به تلاش جدی دولت برای رسیدگی به معیشت و معیشت تصریح کرد: دولت به دغدغه های روحانیون رسیدگی می کند. برای حل این مشکلات تلاش می کند.

رئیس جمهور در تشریح وضعیت کشور در مراسم تحلیف دولت سیزدهم، گفت: ویروس مخوف تاج، تورم بی سابقه، تزریق 4200 تن رانت ارزی به بازار و وضعیت نامطلوب ذخایر عمده کالایی در کشور وجود داشت. کشور.

آیت الله رییسی در ادامه به نحوه پرداخت ارز 4200 تومانی اشاره کرد و گفت: بسیاری از آنچه به عنوان ارز ترجیحی پرداخت شده در خدمت فساد و رانت بوده است. در واقع منابع کشور را هدر دادیم و یارانه ها به دست مردم نرسید و برای اینکه این وضعیت ادامه پیدا نکند، مقرر شد این مبلغ به جای پرداخت به حلقه آخر و ذی نفع اصلی یعنی مردم و مصرف کنندگان داده شود. اولین زنجیره تامین .

رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: پرداخت یارانه 400 هزار تنی در ماه برای هر نفر کار دشواری است، اما کارشناسان این روش را گامی در جهت عدالت و ریشه کنی فقر مطلق می دانند. البته این همه عدالت نیست، بلکه گامی در جهت یک وضعیت اقتصادی عادلانه تر است.

رئیس قوه مجریه در بخشی دیگر از سخنان خود درباره اهمیت هموطنان و علمای اهل سنت در تاریخ کشور گفت: شما علما و اندیشمندان منشأ خدمات بسیاری در کشور خود هستید و شیعه و سنی در کنار هم زندگی کرده اند. ایران اسلامی سال‌هاست.»

  انواع دستگاه در صنعت مقوا

آیت الله رئیسی به درخواست برخی از علمای اهل سنت برای استفاده بیشتر از آنان در مقام رهبری اشاره کرد و گفت: استفاده از شایستگان مهم و ضروری است و ملاک حکمرانی کارآمدی است و در هر استانی که می روم از بومی استفاده می کنم. نیروهای این استان

رئیس جمهور همچنین بر لزوم ساماندهی وضعیت کوله بران و مصرف کنندگان سوخت تاکید کرد و گفت: اگر در گذشته درآمدهای مرزی به مرزنشینان تعلق می گرفت و بازارچه های مرزی فعال می شد، شاهد مشکلات کنونی مرزنشینان نبودیم و دستور دادم: وزیر کشور برای فعال سازی بازارچه های مرزی «اقدام بسته.

آیت الله رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود به رشد جریان های تکفیر در منطقه اشاره کرد و گفت: باید مراقب نفوذ تکفیرها و افکار سلفی در کشور باشیم. شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی هر دو روی یک سکه هستند و هر دو مخالف وحدت در جهان اسلام هستند، در حالی که وحدت یک استراتژی برای جمهوری اسلامی ایران است نه تاکتیکی.

دیدگاهتان را بنویسید