رئیسی: دانشگاهیان باید مشکلات کشور را حل کنند

رئیس جمهور از استادان و دانشجویان خواست تا مشکلات مهم کشور را بررسی و برای حل آن راهکار ارائه دهند.

به گزارش رجانیوس، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت با استناد به بیانات راهبردی رهبر معظم انقلاب از دیدار روز گذشته با دانشجویان مبنی بر اهمیت و جایگاه علم و فرهنگ با محوریت دانشگاه، همه ارکان دولت را موظف به تلاش برای این امر دانست. اجرای دستورات او

وی حفظ هویت علمی، دینی و انقلابی دانشگاه را مهمترین دغدغه مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در این دیدار عنوان کرد و گفت: ما بدهی داریم، از اجرای این نقشه شوم جلوگیری کنیم.

رئیس جمهور امید دادن به دانشجویان را از دیگر دغدغه های رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: یکی از مشکلات دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، اشتغال است که وزارت علوم باید با همکاری وزارتخانه های صمت برنامه ریزی کند. و کارگر.”

رئیسی با بیان اینکه دولت مجری منویات مقام معظم رهبری خواهد بود، از معاون وزیر علوم و وزیر علوم خواست تا با دستگاه های ذیربط برای بررسی و نظارت بر اجرای بیانات رهبری همکاری کنند.

وی همچنین معتقد است ساماندهی خوابگاه ها موضوعی مهم و ضروری است و به وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه دستور داد که سریعا به این موضوع رسیدگی کنند.

رئیس جمهور همچنین از دانشگاه به عنوان اتاق فکر دولت یاد کرد و از اساتید و دانشجویان خواست تا مسائل مهم کشور از جمله آب، قاچاق کالا، توسعه شرکت های دانش بنیان و پیشگیری از مواد اولیه را بررسی و برای آنها چاره اندیشی کنند. .

  کرونا جان 34 هموطن دیگر را گرفت

دیدگاهتان را بنویسید