رئیسی در دوران ریاست قوه قضائیه دو بار پیگیر برکناری مدیرعامل گروه فولاد شد/ چه کسانی مانع برکناری مدیرعامل گروه فولاد شدند؟

گروه سیاسی رجانیوز: بر اساس گزارش ارائه شده از سوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان، این شرکت دولتی 92 هزار میلیارد تخلف انجام داده است. فولاد مبارکه اصفهان، بزرگترین تولیدکننده فولاد کشور، در حالی که پرده تخلفاتش برداشته شده، حامیان دولت حسن روحانی به دنبال توجیه این تخلفات هستند.

من گزارش میدم رجانیوزبر اساس گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اصفهان، بسیاری از مقامات دولت حسن روحانی و مقامات ارشد وابسته به دولت وی در این پرونده دخیل هستند.

چند روز پس از انتشار این خبر در رسانه های رسمی، اصلاح طلبان سکوت خود را شکستند و به دنبال توجیه تخلفات بودند.

روز دوشنبه 10 مرداد 1401، روزنامه ایثالطب همه مهن گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه را «خودفروشی دولت» رد و آن را بی اعتبار دانست. این سرمقاله در حالی منتشر می شود که طبق اسناد موجود، بسیاری از اصلاح طلبان چشمان خود را به این پرونده باز کرده اند.

اسحاق جهانگیری و محمود واعظی از جمله جویندگان اصطلاحی هستند که متهم به اخلال و دخالت در امور این شرکت شدند و با استفاده از روابط و قوانین خود بدون توجه به اهداف این شرکت حکم مورد نظر خود را اجرا کردند.

اکنون اما اصلاح طلبان نه تنها به دنبال توجیه تخلفات همکاران خود هستند، بلکه به دنبال انتساب این تخلف به ریاست آیت الله رئیسی در قوه قضائیه هستند. اصلاح طلبان در واقع فکر می کنند خود را از فشار افکار عمومی نجات دهند و نتایج مبارزه با فساد رئیس سابق قوه قضاییه را زیر سوال ببرند.

  حمله پهپاد بیولوژیکی آمریکا

موسوی لرقانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص فولاد مبارکه درباره نقش دولت روحانی در تخلفات گروه فولاد گفت: گردش مالی فولاد مبارکه بیش از 100 هزار میلیارد تومان و سود آن حدود 20 هزار میلیارد تومان است. . در حالی که سود پرداختی این شرکت به سهامداران 80 تا 90 هزار تومان بوده است.

موسوی همچنین مدعی شد که با شروع رسیدگی به این شرکت، مسئولان وقت این شرکت را خصوصی دانسته و اجازه دخالت مجلس در امور را ندادند. این اتفاق در حالی رخ داد که مدیران و کارکنان فولاد مبارکه از سوی کارکنان دولت انتخاب شدند!

در پی تصویب تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه در مجلس، سازمان بازرسی کل کشور نیز وارد این پرونده شده و در حال تهیه گزارش های دقیق از این شرکت است.

موسوی لاریگانی درباره ورود سازمان بازرسی کل کشور که زیر نظر دستگاه قضایی است در این مورد می گوید: سازمان بازرسی کل کشور طی نامه ای به وزیر صمت اعلام کرد که آقای عظیمیان به دلیل تخلفاتی که در این مجموعه انجام داده باید هرچه زودتر برکنار شود پس از حدود 6 ماه این تصمیم مورد توجه قرار نگرفت و رئیس سازمان بازرسی مجدداً با نامه ای به وزیر علت عدم اجرای این دستور را اعلام کرد. متوجه شدیم که رئیس جمهور وزیر را تهدید کرده و اجازه نداده است دستور سازمان سنجش را رعایت کند. سپس جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و واعظی به این موضوع پرداختند و گفتند مجلس و سازمان بازرسی حق انتقال مدیرعامل به فولاد مبارکه را ندارند.

  طلای گرم 1570 هزار تومان

در واقع سازمان بازرسی کل کشور در زمان رهبری آیت الله رئیسی بر قوه قضائیه برکناری مدیر جنایی فولد را پیگیری کرد.

همچنین روابط عمومی قوه قضائیه در آن زمان در واکنش به فرار اصلاح طلبان، با انتشار توییتی در صفحه شخصی خود، ورود سازمان بازرسی کل کشور به پرونده فولاد مبارکه و دخالت نادرست رئیس جمهور را تایید کرد. دفتر جلوگیری از عزل مدیرعامل فولاد مبارکه.

photo 2022 08 23 17 56 59 خبر اولیه

توئیت علی نادری، مدیرکل سابق روابط عمومی قوه قضائیه

البته واکنش اصلاح طلبان در این پرونده دور از انتظار نیست. این جریان عادت دارد تصمیماتی را که در زمان بحران ها و حوادث گرفته اند نادیده بگیرد و با رد مسئولیت از آنها فرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید