رئیسی: سیاست دولت کنترل تورم و اقدامات تورمی است

رئیس جمهور گفت: سیاست و تلاش دولت کنترل تورم و جلوگیری از اقدامات تورمی است و در این زمینه حتی درخواست هایی برای اصلاح قانون به شورای اسلامی آورده شده تا اثر تورمی نداشته باشد.

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز دوشنبه در دیدار با مجمع نمایندگان استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، ضمن ابراز خرسندی از دیدار با نمایندگان سه استان بزرگ کشور، اظهار داشت: کشور گفت: هماهنگی، همکاری و همراهی. نمایندگانی که دغدغه مردم و توسعه شهرهای کشور را دارند در تصمیم گیری با دولت مثمر ثمر خواهند بود.

رئیس جمهور با اشاره به بحث های مطرح شده از سوی نمایندگان در خصوص بودجه و تخصیص اعتبار برای پروژه های استانی، گفت: دولت بودجه 1401 را بر محور عدالت تعریف کرده است و سند مورد نظر ما در این زمینه، آرایش سرزمینی است. .

رئیسی با تاکید بر اینکه تلاش دولت برای محرومیت زدایی، جبران کمبودها و توسعه مناطق کم برخوردار کشور است، افزود: در مصوبات سفر استانی ضمن توجه به این موارد، اولویت های استان ها نیز مورد توجه قرار گرفته است. توسط دولت و اهمیت موضوع و پروژه های استانی توزیع شد.

رئیس جمهور با اشاره به موضوع ارزشیابی معلمان افزود: دولت مدافع حقوق معلمان است و با تامین منابع، آیین نامه ارزشیابی معلمان بر اساس قانون مصوب مجلس تصویب، تصویب و برای اجرا به آموزش و پرورش ابلاغ شد. و در اجرای آن تاخیری صورت نگرفت، زیرا اساس حکومت، اجرای دقیق این قانون است.

  بن زاید در تهران به دنبال چه بود؟

رئیسی با اشاره به بحث تقویت نیروگاه ها و زیرساخت های استان ها که از سوی برخی نمایندگان مطرح شد، تصریح کرد: برنامه ریزی دولت در این زمینه از جمله تولید 35 هزار مگاوات برق آغاز شده و در شرف اجراست. . خوشبختانه زمستان سال گذشته و تابستان امسال با برنامه ریزی و مدیریت دولت، قطعی گاز و برق خانگی نداشتیم و برای واحدهای صنعتی نیز برنامه ریزی شد.

رئیس جمهور تصریح کرد: سیاست و تلاش دولت کنترل تورم و جلوگیری از اقدامات تورمی است و در این زمینه حتی مواردی مبنی بر درخواست تغییر قوانین که اثر تورمی نداشته باشد به مجلس ارائه شد چرا که برخی از پرونده های قضایی دارای یک بار تورمی همچنین لازم است اصلاحات اقتصادی که با همکاری دولت و مجلس انجام می شود با توضیح نمایندگان مردم همراه باشد.

موضوع انتقال آب از دریای عمان به استان‌های کم‌آب، تعیین آب‌های مرزی و همچنین تاکید بر سهولت و سرعت ارائه خدمات همسریابی توسط بانک‌ها از دیگر مواردی بود که رئیس‌جمهور به آن اشاره کرد.

رئیسی گفت: همکاری و همراهی صمیمانه دولت و مجلس قطعاً موجب ایجاد امید در جامعه می شود که توطئه های دشمنان را خنثی می کند.

پیش از سخنان رئیس جمهور، نمایندگان استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی موضوعاتی از جمله تمرکززدایی از توزیع منابع در کشور، تخصیص اعتبار در موضوع آب، تصفیه خانه ها و لوله های آب را مطرح کردند. و غیره. همچنین آبخیزداری و مدیریت آب شهری، هدف گذاری تسهیلات بانک برای تولید و رشد کشور، پرداخت حقوق مالکیت معادن، توجه به ظرفیت انرژی بادی و خورشیدی در شرق کشور، کنار گذاشتن مناطق آزاد در شرق کشور. کشور، خرید تضمینی محصولات عشایری، لزوم توجه ویژه به نظارت دولت بر بازار و همچنین ارزیابی اقدامات تحسین برانگیز در مهار ویروس کرونا، دولت رانت ارز ترجیحی را لغو کرد. نهضت ملی مسکن و دیپلماسی همجواری در راستای حل مشکلات استان های مرزی.

  بنز آلمان جایگزین تسلا آمریکایی شد

همچنین استانداران خراسان شمالی، خراسان رضوی و جنوبی نیز گزارشی از اقدامات اولویت دار و محوری دولت به ویژه در حوزه اجرای مصوبات سفرهای استانی ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید