رئیس فدراسیون فوتبال را به چالش کشید اقدامات هیئت رئیسه منصفانه و مطالبه گرانه است

5843 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، امیررضا واعظ آشتیانی درباره تصمیم هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مبنی بر برکناری شهاب عزیزی هادم از ریاست این فدراسیون گفت: عزیزی هادم در تصمیم گیری خود محور بود و به دنبال حضور در هیئت مدیره نبود. من از همان ابتدای حضورش در اف اف به عمر کوتاه رهبری ایشان اعتقاد داشتم. نگرش ها و تصمیمات آنها چالش برانگیز بود. البته تبعات سوء مدیریت او به هیئت و مجمع بازمی گردد. هیئت مدیره باید طبق اساسنامه درخواست می کرد و نتیجه این ادعا را به جلسه اطلاع می داد. سپس مجمع باید در مورد تمدید ریاست خود تصمیم می گرفت. اما هیئت مدیره به این نتیجه رسید و اقدامات لازم را انجام داد.

وی افزود: یکی از موضوعات مطرح شده بحث شفافیت کارمند مدیریت گران قیمت است. تصمیمات رئیس فدراسیون باعث ایجاد چالش هایی در مدیریت فوتبال شده است. وقتی شفافیت و پاسخگویی به عنوان رکن اعتمادسازی در یک کشور تلقی می شود، چرا فدراسیون فوتبال از این موضوع دوری می کند و مسائل مختلف را شفاف مطرح نمی کند؟ از جمله مواردی که مشخص نشد، نبود قرارداد کادر فنی تیم امید و یا انجام سفرهای مجلل به مذاق عده ای بود که مدعی بودند در این سفرها مهمان بوده اند و هزینه آن را افراد دیگری پرداخت می کنند. .

واعظی در ادامه تاکید کرد: اگر عزیزی هادم رئیس فدراسیون نبود این هزینه ها برای او بود؟ طبیعتا از موقعیت خود استفاده کردند. به نظر من اقدام هیات مدیره حرفه ای، عادلانه و جزء مطالبات اهالی فوتبال و مردم است. البته این اقدام جسورانه ای نیست، زیرا در چارچوب قوانین و تعهدات آنهاست. کسی که وظایف خود را انجام می دهد را نمی توان شجاع نامید. متأسفانه، وقتی همه چیز اشتباه می شود، فکر می کنیم آنها شجاع هستند.

  انصارلا در سوگ شهادت حسن ایرلو عزاداری کرد

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در خصوص نتیجه احتمالی جلسه روز پنجشنبه گفت: هیات مدیره هر تصمیمی که روز پنجشنبه گرفته شود طبق اساسنامه و ضوابط عمل خواهد کرد. هیأت مدیره اختیار عزل عزیزی هادم را برای همیشه نخواهد داشت، اما ممکن است او را تعلیق کرده و درخواست خود را به مجمع عمومی تقدیم کند. این اقدامات در اساسنامه پیش بینی شده و خارج از قانون نخواهد بود. در قانون تجارت هیات می تواند مدیرعامل را عزل کند اما در قوانین فدراسیون ها به دلیل اساسنامه خاص هیات فوتبال می تواند ابتدا رئیس فدراسیون را به طور موقت عزل و استدلال های خود را در مجمع ارائه کند. در صورت تصویب در مجمع، رئیس فدراسیون آزاد می شود.

واعظ آشتیانی در خصوص حضور نماینده کنفدراسیون آسیا خاطرنشان کرد: درخواست حضور نماینده کنفدراسیون آسیا در این نشست تعریفی ندارد. در اساسنامه هیأت رئیسه می تواند رئیس فدراسیون را عزل و به مجمع مراجعه کند. اگر تمامی این مراحل به درستی انجام شود، نه نیازی به نماینده نهادی است و نه ابهامی. بعضی ها از فیفا می ترسند و وقتی کسی می خواهد کاری قانونی انجام دهد، فیفا را می کشند. در کشورهای توسعه یافته، اگر بخواهند فردی را برکنار کنند، بدون اینکه قدرت دیگری را قربانی کنند، کار درست را انجام می دهند. ما هم باید یاد بگیریم که کارها را طبق قانون انجام دهیم تا قربانی سازمان های خارجی نشویم.

منبع: شرق

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید