راهنمای استفاده از خدمات مشاوره ازدواج و خانواده

خدمات روانشناسی، مشاوره ازدواج و خانواده در مجتمع “کلینیک سها”.

ازدواج یکی از مهم ترین تصمیماتی است که هر فردی در زندگی خود می گیرد زیرا هر فردی با انتخاب همسر تصمیم می گیرد که بقیه عمر خود را با چه کسی سپری کند، بنابراین قبل از ازدواج یک رابطه فیزیکی، یک رابطه روحی و عاطفی است. می رود در واقع می توان گفت ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی است و زمانی که فرد تصمیم به ازدواج می گیرد باید آمادگی روحی و روانی داشته باشد و میزان پختگی و درک او از زندگی بیش از این تصمیم است. یکی از مهم ترین عواملی که به ما کمک می کند تا ازدواج خوبی داشته باشیم، شرکت در جلسات مشاوره ازدواج و خانواده است.

کلینیک روانشناسی سوها

مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج نوعی درمان برای پیشگیری از مشکلات در زندگی آینده و کمک به انتخاب همسر مناسب است که معمولا قبل از ازدواج توسط مشاوران خانواده و ازدواج ترتیب داده می شود. برگزاری جلسه مشاوره ازدواج می تواند به شما در شناسایی نقاط ضعف و منفی که ممکن است در آینده منجر به شکست ازدواج شود کمک کند. در این جلسه مشاور معمولاً در مورد مسائلی مانند مسائل مالی، روابط عمومی طرفین، اخلاق، ارتباطات، سلیقه، جنسیت، فرزندان، روابط خانوادگی، تصمیم گیری، اهداف شغلی، نظرات طرفین در مورد محل زندگی خود صحبت می کند. سرکوب خشم، خواسته ها و خواسته ها و… با شما صحبت خواهد کرد. شرکت در جلسه مشاوره می تواند راهگشای زوج ها باشد و آنها را برای رویارویی با چالش های آینده آماده کند.

اهمیت مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج

بسیاری از افراد مراجعه به روانشناس و مشاور را قبل از ازدواج ضروری نمی دانند اما برای این افراد بهتر است بدانند حتی اگر آمادگی و بلوغ لازم را برای ازدواج داشته باشند، مشاوره ازدواج می تواند در بهبود و حفظ روابط آنها موثر باشد. . از دلایل اهمیت مشاوره ازدواج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  امسال برخلاف سال های گذشته هیچ قطعی برق نداشتیم

1-کاهش طلاق

بررسی ها نشان می دهد که به آنها اشاره می کنند مشاوره ازدواج این امر طلاق را حدود 50 درصد کاهش می دهد. بنابراین علاوه بر اینکه قبل از ازدواج باید با مشاور مشورت کرد، در صورت بروز مشکلات زناشویی می توان برای جلوگیری از طلاق با مشاور خانواده مشورت کرد.

مشاوره ازدواج

2- شخصیت

مشاور یا روانشناس بر تمام مسائل و مشکلات زندگی فرد مسلط بوده و پس از مدتی صحبت با او می تواند شخصیت او را از نظر روانشناسی پیش بینی کند.

3- کمک به گرفتن بهترین تصمیمات

مشاور در زمان بحران و سختی های زندگی به تمام حرف های بیمار گوش می دهد و به او کمک می کند تا بهترین تصمیم را برای جلوگیری از بروز بحران روانی اتخاذ کند.

مشاوره قبل از ازدواج چگونه کار می کند؟

در طول مشاوره قبل از ازدواج، روانشناس با هر دو فرد به صورت فردی و زوجی صحبت خواهد کرد. روانشناس برای شناخت بهتر شخصیت زوجین از آنها تست های کتبی می گیرد و در نتیجه به شناخت بهتر ساختارهای شخصیتی کمک می کند. هدف روانشناس از مشاوره خود و زوجین و انجام تست های کتبی، شناخت بهتر شخصیت عروس و داماد و پیش بینی سازگاری و موفقیت ازدواج آنها در آینده است. در صورتی که شخصیت زوجین با یکدیگر سازگاری نداشته باشد، مشاور سعی می کند این تعارضات را در جلسات حل کند و بین زوجین سازگاری ایجاد کند.

مشاوره خانواده چیست و به چه معناست؟

مشاوره خانواده همچنین راه حلی برای بهبود روابط بین اعضای خانواده و زن و شوهر پس از ازدواج است. در واقع مشاوره خانواده شاخه ای از روانشناسی مدرن است که به بررسی نقش هر فرد در خانواده و بررسی رفتار آنها می پردازد و با مطالعه ویژگی های روانی هر فرد سعی در حل اختلافات و تعارضات خانوادگی دارد. بسیاری از افراد فکر می کنند افرادی که به روانشناس مراجعه می کنند دیوانه هستند، بنابراین زمانی که روابط خانوادگی آنها تحت فشار است از مراجعه به مشاوره خانواده خودداری می کنند، اما بهتر است این افراد بدانند که تاکنون تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد که حدود 70 درصد مشکلات خانوادگی پس از شرکت در مشاوره خانواده بهبود یافت.

  آمادگی هلال احمر برای افزایش مراکز واکسیناسیون

مشاوره خانواده

ارجاع به مشاور خانواده

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چه زمانی باید به مشاوره خانواده مراجعه کنم؟ از جمله مواردی که در مواجهه با این موضوع باید به روانپزشک مراجعه کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- یکی از مواردی که مشاوره خانواده می تواند به شما کمک زیادی کند مشکلات مربوط به فرزندانتان است. بسته به سن کودک شما ممکن است در مدرسه با دوستان بدی آشنا شود و رفتار پرخاشگرانه، مصرف مواد مخدر، درگیری و رفتار غیراخلاقی از خود نشان دهد. در این صورت مشاوره خانواده بهترین راهنما و ناجی برای فرزند شماست.

2- زمانی که یک حادثه غیرمنتظره مانند فوت یکی از اعضای خانواده، زندانی شدن یکی از اعضای خانواده، تصادف، جدایی و … باعث بروز مشکلات روحی در خانواده و افسردگی اعضای آن شود.

3- یکی دیگر از مواردی که می تواند اعضای خانواده به ویژه فرزندان بزرگتر را تحت تاثیر قرار دهد، ظاهر شدن یک عضو جدید در خانواده است. در این حالت، کودک بزرگتر احساس خلاء عاطفی می کند و ممکن است با حسادت به عضو جدید خانواده آسیب برساند. در این صورت مشاور خانواده می تواند با صحبت و تکنیک های روانشناسی این مشکل را حل کند.

4- یکی دیگر از مشکلات رایج که علاوه بر تاثیرات روحی والدین، باعث افسردگی و تغییر شخصیت در کودکان می شود، جدایی والدین است. وقتی زندگی مشترک یک زوج به هر دلیلی به جدایی ختم می شود، ممکن است خلاء عاطفی را تجربه کنند. علاوه بر این، فرزندان طلاق ممکن است مانند گذشته شاداب نباشند و به دلیل عدم حضور و توجه والدین دچار افسردگی شوند. در این صورت والدین و فرزندان می توانند برای حل مشکلات روحی و یا سازگاری با شرایط جدید به مشاوره خانواده مراجعه کنند.

  یارانه جدید 14 میلیون خانوار بی سرپرست

مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده “کلینیک سها”.

کلینیک روانشناسی سوها با استفاده از مجرب ترین مشاوران خانواده برای رفع مشکلات و بحران های روحی در کنار شما خواهد بود. این مرکز در حال حاضر یکی از تخصصی ترین مراکز روانشناسی در تهران است که خدمات روانشناسی و مشاوره ای را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. برای استفاده از خدمات کلینیک سها می توانید وارد وب سایت ما شوید و یک قرار ملاقات رزرو کنید.

برای بهره مندی از مشاوره خوب درمانگران کلینیک سها می توانید نام “کلینیک سها” را در گوگل جستجو کنید و یا مستقیما با شماره 02188005573 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید