راهنمای خرید پرفروش ترین انواع نهال انجیر و زرشک در ایران

از این رو در این مطلب قصد داریم راهنمای خرید و پرورش 2 نهال بسیار پرطرفدار یعنی نهال زرشک و نهال انجیر را به شما عزیزان ارائه دهیم پس لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

%D8%A7%D9%86%D8%AC%DB%8C%D8%B11 خبر اولیه

راهنمای کاشت، پرورش و خرید نهال زرشک

نهال زرشک را می توان به طور کلی در مناطق معتدل و گرمسیری کاشت و کشت کرد. می گویند اواسط پاییز تا اسفند بهترین زمان برای کاشت و خرید نهال زرشک است.

در این میان برخی باغداران بهار را برای کاشت مناسب تر می دانند. قبل از کاشت نهال زرشک باید این کار را در خاک مناسب و حاصلخیز انجام داد. قبل از کاشت نهال، زمین کشاورزی باید با کودهای حیوانی و شیمیایی کوددهی شود و گودال ها به عمق مناسب در زمین حفر شود.

لازم به ذکر است که پس از کاشت نهال باید 3-2 سال صبر کرد تا زرشک به باردهی اولیه خود برسد.

راهنمای کاشت، پرورش و خرید نهال انجیر

نهال انجیر باید در مناطق گرمسیری کاشته شود، زیرا این درختان در مناطق سردسیر بارور نیستند. این محصول منشاء مدیترانه ای دارد و متعلق به مناطق گرم و پرباران است. به طور کلی دو روش برای کاشت انجیر وجود دارد.

روش اول جنسی و روش دوم غیرجنسی است. به عنوان نکات مهم باید گفت که کود مایع در فصل رشد نهال انجیر ضروری است. در لقاح به هیچ وجه نباید زیاده روی کرد. همچنین مراقبت از انجیر در برابر سرمای شدید و گرمای زیاد و آفات و موش ضروری است. اوایل اسفند و نیمه اول فروردین نیز زمان مناسبی برای خرید نهال انجیر است.

  آلمان 40 دیپلمات روسی را اخراج کرد

ارقام شناخته شده و برجسته نهال زرشک عبارتند از:

  • نهال زرشک بدون دانه: این نوع یکی از پرفروش ترین انواع نهال زرشک می باشد. میوه این نهال استوانه ای شکل و طعمی تقریبا ترش دارد. رنگ این میوه قرمز روشن است. زرشک بدون دانه در سال دوم پس از کاشت نهال شروع به باردهی کرده و تولید محصول را آغاز می کند. به همین دلیل به آن جنین زودرس می گویند.
  • نهال زرشک پفکی: زرشک پفکی یکی از ارقام مرغوب و مرغوب زرشک ایرانی است که طعم نسبتاً ترش دارد و معمولاً به خارج از کشور صادر می شود. در سال سوم پس از کاشت این نوع نهال زرشک می توان محصول حاصل از آن را برداشت کرد.
  • نهال زرشک سیاه: این محصول یکی از محصولات پیوندی است که پس از کاشت نهال در سال های اولیه قابل برداشت می باشد.
  • نهال زرشک از دانه انار: این رقم یکی از زرشک های صادراتی است و نسبت به سایر گونه های زرشک بزرگتر و بسیار نرمتر است.

%D8%A7%D9%86%D8%AC%DB%8C%D8%B12 خبر اولیه

انواع معروف و محبوب نهال انجیر عبارتند از:

  • نهال انجیر زرد سه فصل: این گونه یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع انجیر است. باغداران به دلیل طعم خوب و همچنین حاصلخیزی و عملکرد، این رقم را به عنوان بهترین نهال انجیر می شناسند. خرید نهال انجیر اصل از این نژاد سودآوری کافی را تضمین می کند.
  • نهال انجیر استهبان: بدون شک انجیر استهبان بهترین رقم برای خشک کردن محصول و صادرات خواهد بود. فصل های پاییز تا بهار بهترین زمان برای کاشت این نهال انجیر است.
  • نهال انجیر سیاه: این گونه یکی از بهترین و مرغوب ترین انواع نهال انجیر است که برای کاشت در مناطق گرمسیری ایده آل می باشد. البته باید گفت که کوددهی و کیفیت آن بر باردهی نهال انجیر سیاه و همچنین کیفیت میوه های این درخت تأثیر می گذارد.
  • نهال انجیر زرد: این گونه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل از نهال انجیر زرد در سراسر جهان برای کاشت استفاده می شود. تازه، شیرین و لذیذ از ویژگی های بارز این نوع انجیر است.
  توجه دولت به بخش کشاورزی و امنیت غذایی کشور

معتبرترین مرکز خرید و فروش گیاهان در ایران

آنچه در این مقاله به آن پرداختیم، معرفی و دستورالعمل های کاشت و کاشت نهال انجیر و نهال زرشک بود. همانطور که قبلا ذکر شد، آب و هوا و آب و هوا، نوع کوددهی و غیره. بر کیفیت رشد نهال تاثیر می گذارد.

البته کیفیت نهال نیز می تواند بر رشد و باردهی آن تأثیر بگذارد. برای خرید نهال زرشک، نهال انجیر یا سایر ارقام مرغوب با گواهی قرنطینه و مجوز رسمی جهاد کشاورزی به همراه تحویل 48 ساعته می توانید به آدرس نهالستان گلد نهال به آدرس سایت (goldnahal.ir) توصیه به

نهالستان نهال طلا با بیش از 30 سال سابقه در کاشت و ساخت انواع باغات با کیفیت ترین و با کیفیت ترین نهال های باغی را تولید و عرضه می کند. کافیست با شماره تماس کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید و در زمینه خرید نهال مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید