راه اندازی مرکز تجارت ایران در قطر / راه اندازی رایزن بازرگانی ایران در قطر

13555 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در نشست اولین روز حضور بزرگترین هیئت تجاری ایران شامل تجار خصوصی و فعالان اقتصادی متشکل از 70 شرکت برای قطر با اشاره به برنامه های این سازمان برای حمایت از تجار و بازرگانان، از افتتاح مرکز تجاری ایرانی در قطر و همچنین راه اندازی رایزن بازرگانی ایرانی در این کشور خبر داد.

این میثاق افزود: مشوق های صادراتی در حوزه حمل و نقل و یارانه بار در نظر گرفته شده و رئیس جمهور نیز دستور داده است که بیشتر این مشوق ها به تجارت با کشورهای همسایه اختصاص یابد.

معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: امسال به دنبال استفاده از مشوق های صادراتی از ابتدای سال هستیم.

پیمان پک افزود: صدور بیمه نامه از سوی صندوق ضمانت صادرات از دیگر پرونده های تحت تعقیب سازمان توسعه تجارت است.

پس از این دیدار، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو، با تاکید بر اینکه بازار قطر بازاری بکر و آماده حضور تجار و بازرگانان ایرانی است، از امضای سندی در حمایت از بخش خصوصی ایران و قطر برای توسعه همکاری‌های تجاری بین دو کشور خبر داد. دو کشور

محرابیان توسعه تجارت با کشورهای همسایه را یکی از مهمترین راهبردهای دولت عنوان کرد و گفت: در دولت جدید روابط اقتصادی با کشورهای همسایه با رشد 450 درصدی به 900 درصد در سه ماه گذشته رسیده است.

وزیر نیرو تاکید کرد: ایران و قطر روابط سیاسی بسیار خوبی دارند و مهمترین هدف دو کشور حمایت از بخش خصوصی در توسعه روابط تجاری است.

  بمب مخرب اقتصاد کشور خنثی شد!

عدنان موسی پور، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر با اشاره به نقش بخش خصوصی در توسعه تجارت کشورمان گفت: در اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر به دنبال الگوی ویژه ای هستیم. مشارکت عمومی و خصوصی در کشور.” قطر را فراهم کند.

وی تاکید کرد: فعالیت هر تاجر و تاجر ایرانی در خارج از مرزهای کشورمان موجب تقویت برند ایرانی می شود.

ادامه حمیدرضا دهگانی پوده سفیر ج. ایران در قطر با تاکید بر اینکه تجار و بازرگانان نمایندگان واقعی کشورمان در قطر هستند، گفت: دولت و وزارت امور خارجه ارتباط تجار ایرانی و قطری را تسهیل خواهند کرد.

مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه نیز در این دیدار گفت: پس از سفر رئیس جمهور کشورمان به قطر و سفر امیر قطر به تهران، انتظارات برای توسعه روابط تجاری افزایش یافته و باید شاهد گسترش روابط تجاری بین دو طرف.

وی افزود: بخش خصوصی باید روابط تجاری پایدار و استاندارد برقرار کند و استانداردهای مربوطه را رعایت کند. ثبات و تعهد به آنچه در قراردادها ذکر شده است، نکته مهمی است که باید در روابط تجاری به آن توجه داشت.

سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ظرفیت های اقتصادی ورزش گفت: برگزاری جام جهانی در منطقه فرصتی است که شاید سال ها تکرار نشود و تجار ایرانی تکرار شود. باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی از فروش 5700 بلیت حضور ایرانی ها در سه دیدار تیم ملی در جام جهانی خبر داد و از تجار ایرانی خواست برای آمادگی بهتر تیم ملی ایده ها و پیشنهادات خود را به وزارت ورزش ارائه کنند.

  سود 103 هزار میلیارد تومانی بانک خصوصی از افزایش قیمت دلار

گفتنی است پس از دیدار سران ایران و قطر در دوحه و تهران و امضای تفاهم نامه همکاری، بزرگترین هیئت تجاری ایران از جمله تجار ایرانی روز یکشنبه ۱۵ خرداد وارد قطر شدند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید