راه هایی برای جلوگیری از صدها میلیون ضرر ناشی از سرقت خودرو

راه­برای جلوگیری از خسارات چند صد میلیونی ناشی از سرقت خودرو

مطالعات نشان می دهد که با پیچیده تر و حرفه ای شدن راه های جلوگیری از سرقت خودرو، سارقان نیز روش های خود را توسعه می دهند. آمارهای جهانی نشان می دهد که با پیشرفت تکنولوژی خوشبختانه در سال های گذشته آمار سرقت خودرو کاهش یافته است اما این کاهش به معنای پایان این ماجرای چالش برانگیز نیست. در کشوری مانند آمریکا روزانه بیش از 2300 خودرو به سرقت می رود. در این مقاله با نگاهی به ردیاب Sinotrack راه های جلوگیری از سرقت خودرو را با شما در میان می گذاریم.

images 1658909648 خبر اولیه

قبل از ورود به بحث، بد نیست به این نکته توجه کنیم که پیروی از طیف وسیعی از روش های سنتی، از استفاده از قفل پدال گرفته تا استفاده از روش های مدرن، می تواند از دزدی سارقان جلوگیری کند، اما باید بهینه ترین راه را پیدا کرد. همچنین به خاطر داشته باشید که دزدی مشکل شخص دیگری نیست، می تواند مشکل امروز یا فردا شما باشد، پس بیایید این پدیده را جدی تر از احتمال و تصور ردیابی و شناسایی کنیم.

چرا یه جورایی­آیا نیاز اساسی برای جلوگیری از سرقت داریم؟

در اردیبهشت ماه سال جاری (1401) افکارنیوز گزارش داد که به ازای هر صد و سی و شش نفر یک سرقت در کشور رخ می دهد و بیش از چهل درصد این آمار مربوط به خودرو بوده است. این در حالی است که پراید، پژو 405، پژو 206 و سپس سمند پیشتاز آمار سرقت خودرو هستند. دیدار نیوز در گزارشی تفصیلی مربوط به پاییز 1400 نگاهی عمیق به وضعیت سرقت خودرو در کشور انداخت و در نهایت به این نتیجه رسید که حتی خودروهای میلیاردی نیز به دلیل عدم اقدامات پیشگیرانه به راحتی توسط سارقان به سرقت می رود.

چهارم خرداد 1401، ایرنا به نقل از فرمانده انتظامی تهران گزارش داد که در سه ماهه نخست سال، نرخ سرقت خودرو در کشور هفت درصد افزایش داشته است. آمارها، مصاحبه ها و همچنین گزارش های رسمی حاکی از آن است که صرف نظر از نوع خودرو، هر مالکی باید موضوع پیشگیری از سرقت را در اولویت قرار دهد.روش های سنتی مراقبت از خودرو نیز نشان داده است که هنوز در زمینه پیشگیری از سرقت کمبود دارند و دارای نقاط ضعفی هستند. . به همین دلیل است که ما معتقدیم مراجعه به روش های جدید مانند استفاده از ردیاب Sinotrack مهمترین اقدام ایمنی است.

  جریمه جدید یک میلیون تنی رانندگان متخلف!

سرقت خودرو از نگاه یک سارق حرفه ای­آه تو

سایت roadandtrack مطلب جالبی در مورد سرقت خودرو منتشر کرده و عنوان آن را: «از دزد خودرو چه آموختم؟». در این مقاله نویسنده توانسته با یک سارق حرفه ای روش های سرقت را در میان بگذارد و نظر او را در مورد نحوه محافظت از خودرو جویا شود. دزدی که در این مطلب اسکات نام دارد در قسمت هایی از گفتگو به لحظات خاصی اشاره کرده است که توجه به آن می تواند شما را در پیشگیری کمک کند.

سرقت خودرو و استفاده از انواع قفل

فرمان و قفل پدال سالهاست که به عنوان یک دستگاه ضد سرقت پیشرو بوده است، در سراسر جهان اقدام به خرید این نوع محصولات کرده اند. به آرامی اما مطمئناً گزارش هایی از سرقت از خودروهای قفل شده نیز منتشر شد. انجمن ایمنی خودرو آمریکا که گزارش مفصلی در مورد سارقان تهیه می کند، خاطرنشان کرد که قفل کردن فرمان و پدال تنها خطر سرقت را کاهش می دهد، اما آن را از بین نمی برد.

این انجمن با ارسال ویدئو نشان داده است که سارقان در کمتر از دو دقیقه قسمتی از فرمان را برمی دارند و قفل فرمان را باز می کنند، دیگران ماشین را روشن می کنند و با قفل می رانند و سپس با کمک در مکانی دور از پارکینگ حرکت می کنند. O New Velo با کمی سر و صدا و همچنین در کمتر از سه و نیم دقیقه باز می شود.

نگاهی به آلارم های هشدار دهنده

دزدگیر خودرو به عنوان یک دستگاه ضد سرقت عالی شناخته شد و همه خودروها به این سیستم مجهز شدند.پس از مدتی سارقان راه حل های زیادی پیدا کردند – از هک دزدگیر گرفته تا ساخت شبیه ساز. بدتر از آن این است که بوق ماشین آنقدر در بین مردم رایج شده است که خیلی وقت ها وقتی صدای بوق ماشین خود را می شنوید و تصور می کنید ماشین شما نیست، همه اطرافیان همین فکر را می کنند.

نقطه e­با توجه­ دزدی، آینده ­نظارت و بیمه ­بدن

برای رهایی از خسارت جزئی یا کامل مربوط به سرقت می توانید بیمه بدنه خودرو را تهیه کنید. اگر خودروی شما به طور کامل دزدیده شود یا بخشی از خودرو در محل دزدیده شود (مثلاً چرخ و لاستیک)، در هر دو صورت، بیمه بدنه می تواند خسارت وارده به شما را جبران کند. از هر نوع سیستم امنیتی و ضد سرقتی که استفاده می کنید، بیمه بدنه را جدی بگیرید.

  داور بازی امشب است پایگاه اطلاع رسانی رجا

بهترین خودروی ضد سرقت دنیا کدام است؟

بررسی ها نشان می دهد که سیستم های ردیابی با کمترین تعداد سرقت و بیشترین تعداد بازیابی خودروهای ایمن از سارقان مرتبط با این سیستم در صدر فهرست ضد سرقت قرار دارند. با این حال، با توجه به رشد دانش و فناوری، ردیاب ها انواع مختلفی دارند، برخی از آنها فقط موقعیت وسیله نقلیه شما را نشان می دهند، برخی از آنها در هنگام رانندگی ناامن به شما هشدار می دهند، برخی از آنها نیز میزان ردیاب را به شما اطلاع می دهند. مصرف سوخت و در نهایت دستیار شما در موضوع ایمنی خودرو هستند.

لازم به ذکر است که ردیاب ها حاوی یک سیم کارت هستند و با اتصال این سیم کارت به اینترنت می توانید موقعیت خودرو را در نرم افزار گوشی شناسایی کنید.برخی از انواع GPS می توانند برای شما پیامک ارسال کنند مانند پیامک هشدار دهنده. آشکارسازها نیز از نظر نحوه انتقال برق و توان به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که در این قسمت به آنها می پردازیم.

نگاهی به انواع ردیاب خودرو

GPS سیگنال های شبکه ای از ماهواره های متحرک در فضای زمین را دریافت می کند و موقعیت خود را به گیرنده های دیگر مانند نرم افزار تلفن همراه می فرستد، بنابراین هر GPS به نیروی الکتریکی نیاز دارد. نوع منبع تغذیه دلیل تولید و عرضه انواع دتکتورها می باشد. برخی از دستگاه‌های تشخیص خودرو تغذیه می‌شوند، برخی دارای شارژر داخلی هستند و برخی دیگر نیاز به سیم‌کشی و اتصال به خودرو دارند. بیایید به این انواع نگاه کنیم:

ردیاب مغناطیسی:این نوع GPS به سادگی به سطوح مختلف فلزی و داخلی وسیله نقلیه شما متصل می شود و سیگنال های ماهواره ای را دریافت و ارسال می کند. برخی از این نوع ردیاب ها قابلیت شنیدن را دارند و با اتصال به نرم افزار نصب شده بر روی تلفن همراه شما، ثانیه به ثانیه وضعیت خودرو را گزارش می دهند. برخی از انواع این نوع ردیاب برای مدت زمان بسیار طولانی نیازی به شارژر و باتری ندارند و می توانند بیش از یک ماه از برق داخلی خود به نحو مطلوب استفاده کنند. یکی از بهترین انواع ردیاب های مغناطیسی ردیاب سینوتک st-905 است.

  تحریم های جدید روسیه علیه کشورهای دشمن

images 1658909071 خبر اولیه

آشکارساز فندکی: برخی از انواع ردیاب فندکی قابلیت گوش دادن دارند و می توانند ساعت های زیادی صدای داخل خودرو را ضبط کنند، قابلیت ارسال خودکار پیامک از دیگر ویژگی های این نوع ردیاب فندکی است. عملکرد ضبط صدا در بسیاری از برندهای ردیاب تعریف شده است و در انواع مختلف آنها یکی از بهترین آنها ردیاب Sinotrack با عملکرد ضبط صدا می باشد.

ردیابی تشخیصی:هر GPS برای دریافت و ارسال سیگنال نیاز به انرژی دارد، ردیاب‌های دیاگ نیروی مورد نیاز خود را از عیب‌یابی خودرو دریافت می‌کنند. با نصب بسیار سریع و بدون نیاز به کارشناس نصب به راحتی کار شما را در زمینه ایمنی خودرو تسهیل می کنند.

ردیاب های عمومی :این نوع ردیاب ها با استفاده از سیم به ماشین شما متصل می شوند و اندازه بسیار کوچکی دارند و به راحتی پنهان می شوند، اتصال آنها به ماشین شما کار بسیار ساده ای است. برای انتخاب بهترین نوع ردیاب های معمولی می توانید ردیاب خودرو Sinotrack مدل st-906 را به عنوان یکی از بهترین ها انتخاب کنید. images 1658908997 خبر اولیه

در بین انواع ردیاب های موجود، کدام یک بهترین گزینه شما است بستگی به انتظار شما از GPS دارد، کدام ویژگی ها را در اولویت قرار می دهید و چه تعداد ایمنی خودرو را از نظر قیمت در نظر می گیرید.

لازم به ذکر است که اگر جی پی اس شما عملکردهای متفاوتی از جمله قابلیت ضبط صدا یا ارسال پیامک دارد، نصب آن کمی پیچیده می شود و ترجیحاً از کارشناسان و فروشندگان رسمی ردیاب استفاده کنید.

در این مقاله سعی شده است با بررسی انواع جی پی اس ها، ویژگی ها و تفاوت های آنها، اهمیت ردیاب را بیان کنیم و همچنین ردیاب سینوتک را به عنوان یکی از بهترین های موجود در بازار معرفی کنیم. آنچه گفته شد البته نگاهی به دنیای وسیع جی پی اس و سیستم های مدرن ضد سرقت خودرو بود و هنوز در این مورد بحث های زیادی وجود دارد.

انواع مختلف جی پی اس های موجود فرصتی برای ایمن سازی خود و رهایی از نگرانی ها و نگرانی های معمولی است که در مورد خودروهای خود داریم. به همین دلیل است که ما ردیابی Sinotrack را به عنوان یکی از تست های پس از داده ها توصیه می کنیم. امیدواریم آنچه گفته شد ایمنی خودروی شما را در اولویت قرار دهد و در عین حال از نگرانی شما بکاهد.

دیدگاهتان را بنویسید