رایزنی برای افزایش سهمیه زائران ایرانی تا رفع موانع عمره

به گزارش رجانیوس، رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر حج و عمره عربستان در خصوص موضوعات مختلف از جمله افزایش سهمیه نمازگزاران ایرانی، رفع موانع مرگ، افزایش قیمت ها و هزینه های مرتبط با آن دیدار و گفتگو کردند. و امنیت نمازگزاران.

سید صادق حسینی روز سه‌شنبه (۳۰ خرداد) در دیدار با توفیق بن فوزان الربیعی، با اشاره به برخی سوءتفاهم‌های سیاسی میان ایران و عربستان و انجام مذاکرات بین دو کشور برای حل مشکلات موجود، ابراز امیدواری کرد که دیپلماسی حج با کمک دیپلماسی بیاید. سیاسی و در حل مشکلات موجود نقش داشته باشد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با کمک طرف سعودی، موانع موجود بر سر راه بازگشایی عمره برای شهروندان ایرانی برطرف شود تا عجله کنندگان بتوانند به مکه و مدینه مشرف شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و 200 هزار ایرانی در انتظار اعزام به حج هستند، از طرف سعودی خواست با افزایش سهمیه کشورمان در این سفر معنوی موافقت کند.

وی همچنین از افزایش درصد خدمات به زائران گلایه کرد و از مقامات سعودی خواست کمک های لازم را در این زمینه انجام دهند تا فشار مضاعفی به حجاج وارد نشود.

وزیر حج و عمره عربستان با بیان اینکه موضوع امنیت و سلامت زائران در همه کشورها اولویت اصلی دولت عربستان است، گفت: بحث افزایش سهمیه در سال جاری مورد توجه قرار گرفته است و اینکه آیا شرایط وجود دارد یا خیر. به مقامات کشورمان گزارش شود.

وی در خصوص بحث افزایش قیمت خدمات نیز گفت: این موضوع به افزایش قیمت های جهانی و همچنین عدم انجام حج با آمار کامل مربوط می شود، اما دولت عربستان سقف ارائه خدمات را تا کنون تعیین کرده است. شرکت ها و موسساتی که تلاش می کنند کمک کنند. این در مورد زائران از سراسر جهان صدق می کند.

  اردوغان در بحران نجومی اقتصادی ترکیه حقوق خود را افزایش می دهد!

دیدگاهتان را بنویسید