رد صلاحیت واعظ آشتیانی و تایید صلاحیت علی کریمی بر عهده کیست؟

15417 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، پس از اقدامات اخیر علیه امنیت علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران که در دو دوره انتخابات گذشته به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال تایید شده بود، این سوال در افکار عمومی مطرح شده است. فضای کشور که یکی از دلایل جان باختن ده ها نفر است، این سوال را باید جدی مطرح کرد که رد صلاحیت مدیران مشهوری چون واعظ آشتیانی و تایید صلاحیت علی کریمی چه کسی خواهد بود؟

آیا نهاد نظارتی و تصمیم گیرنده نباید پاسخ دهد که چگونه و با چه منطقی باعث عدم حضور امیررضا واعظ آشتیانی به عنوان مدیر پس آزمون در رشته های مختلف از جمله ورزشی شده است، اما علی کریمی مورد تایید متعدد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است. واجد شرایط است که آیا حاشیه های اقتصادی و ایمنی مشکوک آن در گذشته افشا شده است؟

آیا ناظری که احراز صلاحیت شهاب عزیزی خادم را تایید کرده و ناظر بر اتفاقات بعدی است، نباید پاسخگوی منطق تایید او باشد که در پتروشیمی امیرکبیر و در برخورد با پرویز کاظمی وزیر سابق اجتماعی حواشی زیادی داشت. بهزیستی که به زندان رفت؟

آیا ناظر رویداد و مهندس است؟ آیا او نباید پاسخگوی منطق تایید صلاحیت رئیس فعلی فدراسیون فوتبال باشد؟

حداقل بهای چنین نگرشی در قبال مشارکت نخبگان در اداره کشور این است که بسیاری از رهبران و متخصصان با منطق تا کنون مه آلود و مرموز از اداره کشور خارج شده و باعث ناکارآمدی حاکمیت کشور شده اند. بوروکراسی کشور به دلیل حضور مدیران نالایق که نتیجه آن است، این انباشتگی ناکارآمدی است و باعث نارضایتی مردم شده است. خشم از ناکارآمدی مدیریت کشور به بهانه های واهی هزینه های امنیتی ایجاد می کند و زمینه را برای جذب جریان های ضد ایرانی فراهم می کند.

  هنوز هیچکس به آزادسازی واردات خودرو اعتقاد ندارد

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید