رزمایش مشترک نیروی زمینی با پهپاد 1401 از فردا آغاز می شود

به گزارش رجانیوز، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری رزمایش مشترک پهپاد 1401 ارتش در 2 شهریور همزمان با آغاز هفته دولت و با حضور چهار نفر خبر داد. نیروهای ارتش

دریادار حبیب الله سیاری در تشریح اهداف رزمایش مشترک پهپادهای نظامی گفت: پهپادهای جدید تولید شده توسط پرسنل غیور ارتش جمهوری اسلامی ایران، وزارت صنایع دفاع و با همکاری شرکت های دانش بنیان سراسر کشور آزمایش می شود. در این تمرین

وی افزود: دقت و قدرت تسلیحات، میزان تداوم پرواز، قابلیت های سامانه های هدایت و کنترل و توان رزمی پهپادها از جمله مواردی است که در این رزمایش مورد ارزیابی قرار می گیرد.

فرمانده رزمایش مشترک پهپاد ۱۴۰۱ ارتش، انتقال تجربیات به نیروهای جوان، رزمایش و ارتقای آمادگی رزمی برای مقابله با تهدیدات را از دیگر اهداف و ویژگی های رزمایش برشمرد و گفت: برای اولین بار رزمایش مشترک پهپادها در سطح چهار نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران و قرارگاه پدافند هوایی مشترک کشور برگزار می شود. این رزمایش در جمهوری اسلامی ایران از آب های گرم خلیج فارس و دریای عمان انجام می شود. در جنوب به شرق، غرب، شمال و مرکز کشور.

امیر دریادار سیاری تعداد پهپادهای شرکت کننده در این رزمایش را بیش از 150 فروند عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این تنها بخشی از توانمندی پهپادهای چهار نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که با ابزارهای مختلف عملیات انجام می دهند. وظایف اطلاعاتی، نظارتی و رزمی.

وی بیان کرد: از دیگر ویژگی های آموزش، تجلی اقتدار حضور و واگذاری مسئولیت به گروه جوان خلاق است که با انگیزه، عشق و علاقه به ساخت انواع پهپادها و تجهیزات ارتباطی و انواع سلاح ها می پردازند. ، و همیشه در این تمرینات در صحنه مدیریت و فرماندهی در فیلدز روشن است.

  فوری / بمباران شدید پایگاه های آمریکایی

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر علت برگزاری این رزمایش در این مقطع، اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه های آموزشی و سالانه خود رزمایش های زیادی را پیش بینی کرده است. و از ابتدای سال همواره تمریناتی را در رده های مختلف انجام داده ایم

امیر دریادار سیاری تاکید کرد: رزمایش ها و آموزش های ارتش در تقویم سالانه برنامه ریزی شده و این رزمایش ها بر اساس روش و با هدف آموزش و تبادل تجربیات و در نهایت ارتقای آمادگی و قدرت بازدارندگی کشور انجام می شود.

وی ادامه داد: در تولید انواع تجهیزات و مهمات اعم از پهپاد و تسلیحات مورد استفاده پهپادها حرفی برای گفتن وجود دارد و ما یکی از کشورهای موفق در زمینه طراحی و ساخت پهپادها هستیم. تحولات جدید نشان می دهد که نیاز به فناوری های نوین دفاعی مانند موشکی، سایبری و پهپادها وجود دارد که بحمدالله ارتش جمهوری اسلامی ایران در این عرصه ها بسیار موفق بوده و توانمندی های خود را در راستای تهدیدات ارتقا داده است.

دیدگاهتان را بنویسید