رسوایی سربازان ملکه باکینگهام روی عرشه!

12432 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، همزمان با انتشار گزارشی مبنی بر سرقت حدود 250 هزار پوند سوخت از یک کشتی نیروی دریایی انگلیس در پایگاه دریایی داونپورت در نزدیکی بندر پلیموث در جنوب غرب انگلیس، وزیر مسلح انگلیس نیروها و حزب کارگر “شرم آور”.

پلیس وزارت دفاع انگلیس پس از انتشار این خبر در رسانه ها از آغاز تحقیقات بیشتر در این راستا خبر داد.

پیشتر روزنامه سان چاپ لندن گزارش داده بود که ناوگان کشتی بلوار به سرقت رفته و در یک تانکر سوخت پیدا شده است.

پنتاگون گفت که سوخت سرقت شده در یک مخزن سوخت در حالی که بلوار در ماه سپتامبر در حال تعمیر بود، پیدا شد.

بندر دوون بزرگترین پایگاه دریایی اروپای غربی است و از سال 1691 پایگاه نیروی دریایی سلطنتی بوده است.

نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا از دیرباز یکی از ارکان اصلی قدرت نظامی بریتانیا و محور گشایش کشور و تامین منافع استعماری لندن در سراسر جهان بوده است.

در خصوص وقوع این رویداد دو محور بسیار مهم وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد:

اولین؛ البته این اقدام بدون کمک پرسنل نظامی امکان پذیر نبود زیرا کشتی جنگی در منطقه حفاظت شده قرار دارد.

در صورت رد این فرضیه، نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا باید بپذیرد که توان دفاعی ارتش انگلیس به حدی کاهش یافته است که حتی سارقان عادی نیز می توانند با مخازن سوخت وارد حساس ترین اماکن نظامی این کشور شده و اقدام به سرقت کنند!

طبیعتاً فرضیه دوم نمی تواند جایی برای اعراب داشته باشد، زیرا هیچ دزدی نمی خواهد خطر عبور از دایره های امنیتی دزدی های نظامی را بپذیرد که ممکن است در سایر زمینه ها راحت تر انجام شود.

  این انگل به دنبال ایجاد ناتوی جهانی است

موضوع دوم به ماهیت این رویداد مربوط می شود، زیرا نیروهای مسلح در هر کشور حافظ جان و مال شهروندان خود هستند و مسئولیت حفظ تمامیت ارضی و منافع ملی را بر عهده دارند.

شهروندان بریتانیایی که برای تامین هزینه های قابل توجه نیروی دریایی سلطنتی مالیات های قابل توجهی می پردازند، چگونه می توانند به صداقت و توانایی چنین ارتشی اعتماد کنند که حتی از سرقت سوخت کشتی انگلیسی نیز ابایی ندارد؟!

اخبار، تصاویر و گزارش های زیادی در طول سال های رویکرد ارتش انگلیس به غارت مناطقی که نیروهای ملکه در آن حضور داشتند منتشر شده است که مقامات انگلیسی همواره سعی در سرپوش گذاشتن بر آن داشته اند، به ویژه حضور نظامی انگلیس در نقاط مختلف این کشور. جهان ادامه دارد.ماموریت های امنیتی و در برخی موارد ماموریت های آزادی معرفی شده است!

حوادثی از این دست که تنها گوشه ای از فرهنگ نیروهای مسلح بریتانیا است، نشان می دهد که سربازانی که از سرقت اموال خود هراسی ندارند، قطعا نمی توانند از امنیت و منافع کشورهای دیگر دفاع کنند.

این را می‌توان در سال‌های حضور انگلیس در افغانستان و عراق مشاهده کرد، زیرا اسناد نشان می‌دهد که انگلیسی‌ها در هیرمند افغانستان، خود تولید و انتقال مواد مخدر به اروپا و در عراق سرقت منابع انرژی در آن کشور را افزایش داده‌اند. Xistin‌ اند.

رسوایی اخیر دزدی سوخت از یک کشتی نیروی دریایی سلطنتی انگلیس در یکی از بنادر نظامی انگلیس اگرچه از نظر اقتصادی مهم تلقی نمی شود اما جنبه های فرهنگی و امنیتی این حادثه که نیروهای مسلح وزیر انگلیس آن را “شرم آور” خواندند. نیروهای مسلح این کشور که مدعی برقراری امنیت و آرامش در جهان هستند، نشان داده اند که اعتماد برخی کشورها به «خرید امنیت» از لندن، مصداق تحویل کلید به دزد است.

  افزایش آمار طلاق در مصر

منبع: نورنیوز

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید