رشد اقتصادی منطقه یورو بحرانی شده است

بر اساس این گزارش سرمقاله، خبرگزاری رویترز می نویسد، لوئیس دو گویندوس، معاون بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کرد که رشد اقتصادی منطقه یورو کاهش یافته و ممکن است به زودی به صفر برسد.

وی در همایشی گفت: در سه ماهه سوم و چهارم شاهد کاهش چشمگیر رشد بوده ایم و ممکن است نرخ رشد نزدیک به صفر داشته باشیم.

تولیدات اقتصادی به دلیل افزایش هزینه های انرژی به شدت آسیب دیده است و از دست دادن دسترسی به گاز طبیعی روسیه، خطر قطع انرژی در فصل گرمایش آینده اروپا را افزایش داده است.

همچنین افزایش قیمت انرژی تورم سالانه منطقه یورو را در ماه آگوست به 9.1 درصد رساند و انتظار می رود تورم در این ماه به 9.6 درصد برسد که یک رکورد برای منطقه است.

یورونیوز: بانک مرکزی اروپا باید مراقب تورم و هوشیاری باشد

در اوایل این ماه، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را به میزان بی سابقه 75 واحد افزایش داد. این تصمیم تنها چند هفته پس از افزایش 50 واحدی نرخ بهره برای مبارزه با تورم اتخاذ شد. رگولاتور گفت که افزایش بیشتر نرخ در راه است و تحلیلگران انتظار دارند که نرخ بهره دوباره در اکتبر افزایش یابد و در هر جلسه تا بهار آینده افزایش بیشتری داشته باشد.

دی گویندوس نگفت که اقدامات آتی آژانس تا چه حد تهاجمی خواهد بود، تنها اشاره کرد که این اقدامات به داده ها بستگی دارد. وی تاکید کرد: فشار تورمی در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

این مقام مسئول هفته گذشته گفت که بانک مرکزی اروپا باید به اقدامات ضد تورمی خود ادامه دهد زیرا رکود اقتصادی برای مهار قیمت مصرف کننده کافی نیست. وی هفته گذشته گفت: اینکه بگوییم رکود اقتصادی به تنهایی باعث کاهش تورم می شود صحیح نیست، بلکه در واقع سیاست پولی باید به این هدف کمک کند.

  دستور اصلی خانواده برای روشن شدن دلیل زیان سنگین بورس!

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید