رشد ماهانه تورم مسکن کاهش یافت/ آیا تهران باز هم سیگنالی برای کاهش قیمت مسکن در کشور می دهد؟ + جدول

بر اساس گزارش تحریریه، تورم ماهانه خانوارهای شهری و روستایی 2.1 درصد بوده و نسبت به ماه قبل 1.1 درصد برای خانوارهای شهری و 0.1 درصد برای خانوارهای روستایی کاهش داشته است.تورم مسکن و اجاره بها است و در ماه های اخیر تورم ماهانه او مورد توجه جدی رسانه ها و محافل کارشناسی قرار گرفت.

رشد ماهانه تورم مسکن در کشور رو به کاهش است
لازم به ذکر است که بر اساس آمار مرکز آمار ایران، نرخ رشد تورم مسکن نقطه به نقطه، یعنی. مقایسه میانگین رشد قیمت مسکن در آبان ماه امسال نسبت به آبان ماه سال گذشته 39.2 درصد افزایش نشان می دهد. نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد افزایش 3.7 درصدی تورم مسکن نسبت به ماه گذشته (تورم ماهانه مسکن داخلی) است، در حالی که تورم ماهانه مسکن خانگی در مهرماه حدود 6 درصد بوده است. کاهش قابل توجهی در آبان ماه نسبت به مهر.

بازار مسکن، قیمت مسکن،

وضعیت تورم مسکن در تهران

لازم به ذکر است طی مهر 1401 تورم ماهانه قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران 0.1 درصد بوده است. تورم ماهانه مهرماه نسبت به همین اطلاعات در ماه قبل (3.3 درصد) 3.4 واحد درصد کاهش داشته است، همچنین براساس آخرین اطلاعات مرکز آمار در مهرماه، متوسط ​​قیمت مسکن در استان تهران حدود 46 میلیون تومان بوده است. .

اگرچه آمار تورم ماهانه مسکن در استان تهران هنوز استخراج نشده است، اما انتظار می‌رود که تورم ماهانه قیمت مسکن در شهر تهران در مهر ماه 1401، 0.1- درصد بوده است، این روند کاهشی ادامه داشته باشد و در آبان ماه نیز با توجه به با پیگیری های مرکز آمار ایران، آمار معاملات و میانگین قیمت مسکن آبان ماه در شهر تهران در روزهای 14 تا 15 آذرماه منتشر می شود.

  همه چیز درباره کسب سود بیشتر با کاشت بادام

بازار مسکن، قیمت مسکن،

البته نکته مهمتر این است که تحولات قیمت مسکن در تهران به عنوان یک سیگنال قیمتی در کشور نقش مهمی در بازار مسکن دارد. در تایید کاهش قابل توجه قیمت مسکن، بانک مرکزی اخیرا و ماه گذشته گزارشی تقریباً مشابه از توسعه قیمت مسکن در شهر تهران میلیون تومان منتشر کرد که نسبت به ماه قبل 1.2 درصد افزایش محدود را نشان داد.

در پایان باید گفت که بازار مسکن در ایران در آستانه ورود به شرایط جدیدی است که فعالان اقتصادی به ویژه سرمایه گذاران در این حوزه باید به دقت آن را تحلیل کنند و از سیاستمداران کلان این بازار برای این امر انتظار می رود. بازاری که امروزه به معنای واقعی در مورد بخش، برای بخش قابل توجهی از مردم دست نیافتنی شده است که بکر فکر کنند.

منبع: تسنیم

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید