رصد 700 پرونده مفاسد اقتصادی در مجتمع های وزارت کار / بازگشت 500 هزار کارگر در دولت سیزدهم

12355 خبر اولیه

به گزارش خبرنگار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران در هفته کارگر گفت: خانواده های کارگری بیش از 60 درصد جامعه ایران را تشکیل می دهند. “

وی با اشاره به اهمیت کار و کار در اندیشه اسلامی گفت: مهمترین عامل تولید در اسلام کار است. و به گفته شهید صدر، پدر اقتصاد اسلامی، سرمایه چیزی جز کار سخت نیست. کار و کار در اسلام محترم است.

عبدالملکی با استناد به روایات اسلامی گفت: یکی از گناهانی که بخشیده نمی شود، پرداخت نکردن دستمزد کارگران است.

وزیر کار با اشاره به تقدیم 14 هزار شهید کارگری در دوران دفاع جهانی، نقش کلیدی کارگران را در مقابله با تحریم ها و شکست تحریم های آمریکا ستود.

عبدالملکی از نقش اصلی کار در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: رئیس جمهور در تمام سفرهای استانی در میان کارگران قدم می زند و در معادن و کارگاه هایی که هنوز مسئولان محلی حضور نداشته اند حضور داشته است.

وی چهار برنامه اصلی وزارت کار را اشتغال، بازنشستگی، رفاه اجتماعی و مدیریت شرکت های تابعه اعلام کرد.

وزیر کار افزایش مناسب حقوق کارگران در سال جاری با همکاری شرکای اجتماعی را از اقدامات مهم دولت سیزدهم عنوان کرد و ارتقای سلامت در محل کار با راه اندازی مراکز درمانی جدید را از دیگر خدمات دولت عنوان کرد. .

وی از بررسی وضعیت بیش از هزار کارخانه مشکل دار و بازگرداندن 500 هزار کارگر در دولت سیزدهم خبر داد.

  عجله وزیر ویژه دولت سیزدهم برای توزیع غیرقانونی رانت در فروردین 1401.

عبدالملکی همچنین از ایجاد 600 مرکز آموزشی برای کار در کنار این کارگاه خبر داد که این تعداد به تعداد سال های بعد از انقلاب است. این باعث افزایش بهره وری نیروی کار خواهد شد.

وزیر کار همچنین از بازرسی های دقیق از شرکت های دولتی و دولتی برای احراز رعایت حقوق کارگران خبر داد و اعلام کرد در صورت عدم انجام تعهدات این شرکت ها اسامی آنها منتشر خواهد شد.

به گفته وزیر کار، در سال گذشته 400 هزار نیروی جدید به ثبت رسید که 70 درصد آنها در نیمه دوم سال گذشته در دولت سیزدهم بودند.

عبدالملکی در خصوص افزایش حقوق کارگران بازنشسته افزود: افزایش حقوق این گروه ها متناسب با افزایش حقوق کارگران به دولت پیشنهاد شده است.

وی همچنین از سرکوب شدید فساد در شرکت های وزارت کار خبر داد که منجر به رصد نزدیک به 700 پرونده فساد اداری شد که برخی از آنها پس از تکمیل به قوه قضائیه ارسال می شود.

به گفته وی، تعدیل نیروی کار در فروردین ماه امسال نسبت به سال گذشته 38 درصد کاهش داشته است.

منبع: تسنیم

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید