رقص خوب اروپا در فضاسازی علیه ایران!

گروه سیاسی رجانیوز: فضای سیاست خارجی طی روزهای گذشته شاهد تقابل رسانه ای و سیاسی کشورهای اروپایی با یک اتفاق داخلی در ایران بوده است.

به گزارش رجانیوز؛ نشریه آلمانی «اشپیگل» روز گذشته به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: آلمان، فرانسه، دانمارک، اسپانیا، ایتالیا و جمهوری چک پیشنهادهایی را برای اجرای تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران با اشاره به نقض حقوق بشر ارائه کرده اند. اشپیگل با اشاره به اینکه تحریم های پیشنهادی 16 فرد، سازمان و موسسه ایرانی را هدف قرار داده است، افزود: کشورهای پیشنهاد دهنده این تحریم ها در تلاش هستند تا در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا در 17 اکتبر (دوشنبه، 25 مهر) در مورد این موضوع بحث کنند. رای داده و احتمالا این ایده تحریمی مورد تایید اعضای این اتحادیه قرار خواهد گرفت.

یک مانور سیاسی به رهبری آمریکا

این خبر در حالی منتشر شد که برخی از حامیان تحریم های جدید از جمله کشورهایی هستند که به طور ناگهانی نسبت به وضعیت حقوق بشر ایران در مرحله حساس مذاکرات هسته ای و تاخیر آمریکا در تصمیم گیری درباره آن ابراز نگرانی کرده اند. این ترتیب بسیاری از رویکردهای منفعلانه و منفعت طلبانه کشورهایی را احیا می کند که از آن زمان تاکنون هرگز «میل» و «نتوانسته اند» نگرانی های خود را درباره پیامدهای تحریم های آمریکا و پیامدهای اقتصادی نقض قرارداد این کشور از سوی این کشور بیان کنند. 2015. اکنون که این کشورها مانور سیاسی پر سر و صدایی را آغاز کرده اند که صدای آن در رسانه های غربی صهیونیستی نیز منعکس شده است، می توان پرسش و پاسخ هایی را در این زمینه مطرح کرد:

1- دلیل نگرانی آنها از یک مشکل داخلی در جمهوری اسلامی چیست؟ 2- بیان این نگرانی با سلاح تحریم که خود مصداق جنایت علیه بشریت است چیست؟ 3- هدف نهایی آنها چیست؟ آنها می گویند که نگران وضعیت معترضان در ایران هستند، حرکت آنها تحت تأثیر نگرانی از همراهی با مردم ایران است و می خواهند دولت جمهوری اسلامی ایران را به دلیل رویکردی که در پیش گرفته است تحت فشار قرار دهند. در مقابل آشفتگی های درونی آن. اغتشاشاتی که مشخص شد بخش عمده آن توسط جریانات مخالف، گروهک منافقین، براندازان و محافل صهیونیستی آمریکایی طراحی و اجرا شده است.

  جلد چهارم و آخر کتاب نفیس «ثمرات زندگی» منتشر شد.

موتور انقلابیون

ابتدا آمریکا موتور را برای حمایت از جریان های مخالف با ناآرامی هایی که پس از مرگ مهسا امینی در ایران رخ داد، روشن کرد. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، بر تلاش واشنگتن برای یافتن راه‌هایی برای حمایت از معترضان ایرانی تاکید کرد و گفت: ما فقط نظاره‌گر نخواهیم بود، عمل خواهیم کرد. پس از این واکنش بود که با وجود تحریم های این کشور علیه ایران، وزارت خزانه داری آمریکا بخشنامه ای مبنی بر گسترش دامنه خدمات اینترنتی برای ایرانیان صادر کرد و اعلام کرد که تحریم ها شامل این خدمات نمی شود.

نکته جالب در مورد این اقدام آمریکا کنار گذاشتن تحریم هایی است که عموما ربطی به «سلامت» و «اقتصاد» ندارد که مستقیما معیشت مردم ایران را هدف قرار می دهد، اما تلاش می کند تصمیم جمهوری اسلامی ایران را دور بزند. بی نظمی خود را سرکوب کنید، پازل طراحی را تکمیل کنید.دشمنان او در جهت نابودی و فروپاشی هستند. زیرا تمهیدات و عملیات واشنگتن و بهره مندی از لجستیک رسانه ای-سیاسی آن نشان می دهد که این کشور عمدتاً به دنبال ایجاد تضاد و گروه بندی از حوادث داخلی جمهوری اسلامی است.

برای نشان دادن تلاش مقامات آمریکایی برای بهره‌برداری از ناآرامی‌های مشکوک در ایران که تحت منافع واشنگتن در حال وقوع است، لازم است داستان ترور «جمال خاشقجی» سعودی را یادآوری کنیم. یک روزنامه نگار. جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، که در جریان مبارزات انتخاباتی خود گفته بود زمانی که در کاخ سفید حضور داشته باشد، ریاض را با تحریم‌ها و کاهش قابل توجه روابط مجازات خواهد کرد، زیرا مدت کوتاهی پس از روی کار آمدن با بحران انرژی مواجه شد. با سفر عجولانه به عربستان نشان داد که چگونه شعارهای توخالی برای حمایت از حقوق بشر تحت تأثیر منافع و مطالبات سیاسی و اقتصادی آمریکاست.

  شرایط اخذ وام با سرمایه

رفتار عوام فریبانه دولت آمریکا در میان ناآرامی های سازمان یافته در ایران نیز تابعی از منافع سیاسی این کشور تلقی می شود. زمانی که تصمیم گیران در کاخ سفید برای سرپوش گذاشتن بر شکست سیاست تحریمی خود علیه مردم، به بروز ناآرامی هایی راضی شدند که از قضا نه از سوی مردم ایران، بلکه توسط جریان های درگیری علیه نظام اسلامی دامن زده شد. جمهوری فراتر از مرزها

اسباب بازی بی فایده

انتظار می رفت این کشورهای اروپایی که تجربه رفتار منفعلانه در صورت اجرای توافق هسته ای و مواجهه با اقدامات مخرب آمریکا را دارند، بدون دلیل از رویکرد مداخله جویانه آمریکا در ایران پیروی کنند. اگرچه کشورهای عضو اتحادیه اروپا حقوق بشر را یکی از پایه های خود تعریف می کنند و سعی کرده اند نقشی سنتی در طرح و طرح این موضوع در عرصه بین المللی برای خود تعریف کنند، اما استفاده آنها از حقوق بشر در روابط با جمهوری اسلامی بیشتر است. آنها به عنوان ابزاری برای فشار بر ایران مورد استفاده قرار گرفتند.

نمونه ای از این فشار بر حقوق بشر اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی می تواند تحریم های همه جانبه علیه ایران و ترور سردار سلیمانی فرمانده ارشد نظامی کشورمان با حمایت کشورهای اروپایی باشد. موضوعی که حتی در سال 2020 و در گزارش اگنس کالامار، گزارشگر سازمان ملل مورد انتقاد قرار گرفت. وی گفت: یک مقام بلندپایه ایران در حالی مورد حمله قرار گرفت که این اقدام بر اساس هیچ معیار حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل موجه نبوده و هرگز از سوی اتحادیه اروپا محکوم نشده است.

منطق این رفتار دوگانه اروپا و آمریکا در روند اجرای سیاست زورگویی علیه جمهوری اسلامی معنا پیدا می کند. به این معنا که این کشورها با اتهامات حقوق بشری و حمایت آشکار و پنهان از تروریسم تلاش می کنند حداکثر فرصت را برای تحقق خواسته های نامشروع خود در موضوع هسته ای و سایر موضوعات ادعایی تضمین کنند. رویکردی که در روند درهم تنیدگی اقداماتی مانند تروریسم، فشار از طریق مذاکرات هسته ای و نقض حقوق بشر توسط اتحادیه اروپا در این تجارت جعلی رخ داد.

  باران شدید در راه است

اما علیرغم امیدواری مقامات غربی به این سیاست های واهی، به نظر می رسد ترکیبی از تحولات جاری از جمله سردرگمی آمریکا در روند مذاکرات در وین، تبدیل اروپا به ناظر ناکارآمد و پیشرفت ایران فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای همراه با سیاست‌گذاری مقاومت فعال او نشان می‌دهد که تلاش غرب برای بهره‌برداری از مشکل داخلی جمهوری اسلامی ایران این بار با شکست مواجه خواهد شد.

برش

دستگاه سیاست خارجی از دولت هایی انتقاد می کند که میزبان رسانه های حامی هرج و مرج و قتل هستند

کارخانه های دروغ

‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ اقدامات غیرمعمول برخی از شبکه هایی که مدعی رسانه هستند و وظیفه را انجام می دهند. از ارائه اطلاعات متأسفانه چنین رسانه هایی که ادعا می کنند کارخانه دروغ و اتاق عمل هستند، نه فقط یک عملیات رسانه ای، بلکه اتاق عمل تحریک آمیز، ترویج خشونت، تبلیغ قتل، تحریک به حمله به اماکن عمومی و مراکز آموزشی، ساخت کوکتل مولوتف و نحوه به اماکن دولتی حمله کنید و آنها را به هرج و مرج و بی ثباتی تبدیل کنید.»

کنعانی با بیان اینکه اینجا اتاق عملیات و مرکز ترویج خشونت است و فعالیت چنین رسانه هایی با هیچ معیاری قابل قبول نیست، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران مسئولیت خود را در این زمینه انجام خواهد داد و به هر دو کشور میزبان واگذار شده است. هشدار جدی و از طریق کشورهای مرتبط و دوست به حامیان مالی تذکر جدی داده شد و به طور جدی و قاطع اعلام شد که جمهوری اسلامی ایران به طور جدی از ظرفیت خود در چارچوب های مختلف حقوقی و سیاسی استفاده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید