رهبرانی که به آن فکر نمی کردند دستگیر شدند

گروه سیاسی رجانیوز: در اغتشاشات رهبرانی را دستگیر کردیم که فکر نمی کردند دستگیر شوند، در این زمینه شاخص دستگیری پلیس مشهد رتبه اول کشور را دارد.

من گزارش میدم رجانیوزسرهنگ احمد گردانی شنبه شب در هشتمین جلسه شورای اداری شهر مشهد در محل شهرداری مشهد گفت: سرکردگانی را که سبزی مصرف می کردند یا مواد مخدر و مشروبات الکلی مصرف می کردند دستگیر کردیم و زمانی که فکر نمی کردند این کار را انجام دهند دستگیر کردیم. دستگیر شود. شاخص دستگیری پلیس در مشهد بالاترین رتبه را در کشور دارد.

فرمانده انتظامی مشهد با بیان اینکه در ناآرامی های اخیر 90 روز گذشته نیروهای ما در آمادگی 100 درصدی رزمی قرار داشتند، ادامه داد: امنیت، عدالت و اقتصاد سه ضلع اصلی نظام است که دشمن نشان داده است، اما با تلاش های مردم، رهبر معظم انقلاب و مسئولین این قیام برنامه ریزی شده با سربلندی بیرون آمدند.

وی تصریح کرد: دشمن در این 90 روز آمد تا نظام را نابود کند اما به برکت هوشیاری مردم، فرمایشات مقام معظم رهبری، تلاش دولت، نهادهای امنیتی و انتظامی و حضور میدانی مدیران و مسئولان کشور، ما با سربلندی از این شورش بیرون آمدیم.

گاردین ادامه داد: مشهد در بین تمام شهرهای بزرگ در همه بخش‌ها و شاخص‌ها وضعیت خوبی دارد. مشهد تنها شهری است که در آن یک اتوبوس، یک ماشین شخصی، یک مغازه شخصی، اموال عمومی و اموال مربوط به شهرداری در آن آتش گرفت و به طور کامل تخریب نشد. شاید شیشه اتوبوس و بانک شکسته باشد اما کاملا نسوخته باشد. ما در مشهد طوری کار می کردیم که در شهربانی کسی را نمی کشیم.

  قهرمان المپیک پس از دریافت واکسن کرون درگذشت

فرمانده انتظامی مشهد تصریح کرد: دو نفر از بستگان کشته شده در مشهد به همت نیروی انتظامی ظرف 48 ساعت قاتل آنها در سمنان دستگیر شد. مجموعه پلیس مشهد در این 90 روز وقت، انرژی و سلامتی خود را صرف می کند.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی ها و آمادگی های ما حداکثری و تهدیدات حداقلی است. در آن 90 روز حدود 714 تماس داشتیم که به طور میانگین روزانه 8 تماس در مشهد بود. ما در تمام مذاکرات حضور کامل داشتیم. ما معتقد بودیم تا اشراف اطلاعاتی ما قوی نباشد، نمی توانیم روی صحنه قوی باشیم.

امنیتی ادامه داد: برخی تجمعات و مسائل اجتماعی را به مسائل امنیتی و انتظامی تبدیل نکرده ایم. سعی کردیم روی آتشی که در حال خاموش شدن بود بنزین نریزیم. تجمعات را مدیریت کردیم تا وضعیت موجود بدتر نشود.

فرمانده انتظامی مشهد تصریح کرد: در یکی از کارهایی که در ارزیابی داخلی فرج نسبت به سایر شهرهای کشور رتبه بالایی کسب کردیم، حوزه دستگیری است. ما معتقد بودیم که تا دستگیری نداشته باشیم، نمی توانیم موفق باشیم. پلیس با بیشترین دستگیری روبرو شد. ما را تا ساعت 12 شب در خیابان دستگیر کردند و کتک زدند و فردای آن روز به سراغ لیدرها رفتیم. ما رهبری نداریم که ماشین پلیس را آتش زده، به آن آسیب رسانده، به یک افسر پلیس در خیابان حمله کرده و به اموال عمومی آسیب رسانده باشد و اکنون در خانه خودش باشد.

و افزود: ما فکر می کردیم کسانی که به خیابان می آیند باید به میزان حضورشان هزینه کنند. هیچکس نمی تواند در خیابان ظاهر شود و پلیس را اذیت کند و فرار کند. همان شب پلیس پلاک آنها را ضبط و خودروها را توقیف کرد. پلاک خودروها را از طریق 450 دوربین در سطح شهر می شماریم و از این طریق در کمتر از یک دقیقه به مشخصات فرد می رسیم.

  گردان قدس در حالت آماده باش بود

این حراست خاطرنشان کرد: در این اتفاقات مردم خیلی همراه ما بودند. با گزارش مردم به پلیس، 70 کوکتل مولوتف از خانه ای پیدا کردیم که قرار بود علیه مردم، شهروندان، مغازه ها و پلیس استفاده شود. ما از ارتباطات مردم خوب مشهد استفاده کردیم و با کمک مردم توانستیم به کسانی برسیم که حتی فکر دستگیری خود را هم نمی کردند.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: پلیس کسانی را که در تاریکی شب با عینک آفتابی و ماسک به خیابان آمده بودند دستگیر کرد و اگر سوزنی به صورتشان می انداختیم به صورتشان نمی خورد!

وی بیان کرد: در حالی که در این مدت جلسات و صحبت ها زمان ما را به خود مشغول کرده بود، یک سری طرح ها در مشهد به نام طرح های انرژی در حال برنامه ریزی بودیم. ما 9 مرحله برنامه ریزی انرژی را اجرا کردیم. ما با کمک و ظرفیت پلیس های متخصص خود در مکان هایی که نیاز به اجرای طرح نظافت و ارتقای امنیت اجتماعی است حضور داریم.

گارد همچنین با بیان اینکه مشهد به عنوان یک مرکز گردشگری و سلامت بیش از 52 درصد هتل های کشور را در اختیار دارد و 30 میلیون زائر دارد، تصریح کرد: در ماه صفر 6 میلیون و 500 هزار زائر وارد مشهد می شوند.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: در حال حاضر یک میلیون و 300 هزار نفر در حاشیه شهر مشهد زندگی می کنند و طبق آمار رسمی حدود 300 هزار نفر و بر اساس آمار غیر رسمی بین 500 تا 700 هزار نفر اتباع خارجی هستند.

  تغییر جهت دیپلماسی به نفع مردم/دولت چگونه سیاست خارجی را متعادل می کند؟

وی ادامه داد: شهر مشهد که در گذشته از نظر جرم و جنایت پس از تهران دوم بود، اکنون در این حوزه رتبه اول را دارد.

پاسدار گفت: روزانه به طور متوسط ​​3000 تماس عملیاتی 110 در مشهد انجام می شود که منجر به ماموریت نیروی انتظامی می شود و روزانه 94 نزاع دسته جمعی در این شهر رخ می دهد که رتبه چهارم کشوری شهر مشهد را به خود اختصاص داده است.

فرمانده انتظامی مشهد تصریح کرد: اگرچه خدماتی که در مشهد ارائه می کنیم در سطح خدمات کشوری است اما نسبت پرسنل به نیروی انتظامی در این شهر متناسب با این حجم عظیم فعالیت نیست و یک نیروی انتظامی معادل 4 نفر است. .

دیدگاهتان را بنویسید