رهبر اغتشاشات نوشهر به اعدام محکوم شد

گروه سیاسی رجانیوز: رئیس کل دادگستری مازندران گفت: محمدمهدی محمدی فر به اتهام افساد ارضی و محاربه با ارتکاب جرم آتش افروزی و تخریب اموال، جمع آوری و تبانی برای ارتکاب جنایت علیه امنیت داخلی کشور، اغوا و اغفال به اعدام محکوم شد. تحریک برخی شهروندان به ایجاد بلاتکلیفی.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری در خصوص جزئیات پرونده مهدی محمدی فرد اظهار داشت: این فرد با ارتکاب جرم آتش زدن و تخریب مال در سطح وسیع به فساد ارضی و محاربه متهم است. به گونه ای که موجب اخلال جدی در نظم عمومی، ناامنی و وارد آمدن خسارات فراوان به اموال عمومی، تجمع و توطئه برای ارتکاب جنایت علیه امنیت داخلی کشور و اغوا و تحریک شهروندان خاص به ایجاد ناامنی شود. به اعدام محکوم شود

وی تصریح کرد: با توجه به تاکید رئیس کل دادگستری قاطعانه و بر اساس عدالت و قانون و بدون هیجان، رسیدگی به پرونده متهمان اغتشاشات اخیر استان آغاز شده و ادامه خواهد داشت.

وی افزود: رأی صادره بدوی و قابل اعتراض و تجدیدنظر در دیوان عالی کشور است.

بر اساس این گزارش، طی روزهای اخیر رسانه های معاند در خصوص پرونده مهدی محمدی فرد از متهمان اغتشاشات نوشهر استان مازندران ادعاهایی را مطرح کرده اند. در این ادعاها متهم از دسترسی به وکیل منع شده است، در حالی که پیگیری‌ها نشان می‌دهد که وی در دادگاه وکیل تعیین کرده است و این ادعا مبنی بر عدم دسترسی وی به وکیل منتخب به هیچ وجه صحت ندارد.

  استقبال وزارت امنیت از رشد هایپرمارکت ها نقش مثبت «شهر لوازم خانگی» در توزیع

بر اساس مستندات پرونده و گزارش صحنه جنایت، محمدمهدی محمدی فرد با حضور در اغتشاش سی ام شهریور شهرستان نوشهر اقدام به ساخت کوکتل مولوتف و پرتاب کوکتل مولوتف به سمت ستاد راهنمایی و رانندگی (میدان آزادی، نوشهر) کرد که موجب آتش سوزی و شدت آتش سوزی شد. آسیب به آن مکان

مهدی محمدی فرد نیز با صراحت به اقدامات خود و نقش جدی خود در اغتشاشات اعتراف کرد و ماجرا را اینگونه توصیف کرد: سی ام شهریور شهر شلوغ بود. تصمیم گرفتیم گاز بخریم. رفتیم پمپ بنزین اول رفتیم سوپرمارکت آب معدنی خریدم آب بطری آب معدنی رو خالی کردیم بعد گذاشتم تو کیفم. با بنزین و پارچه وارد شهر شدیم (کوکتل مولوتف درست کردیم) و ستاد راهنمایی و رانندگی را به آتش کشیدیم.

با توجه به حکم صادره از سوی امارات و شواهد موجود در پرونده، اعترافات خود شخص و گزارش ضابطان حاکی از آن است که متهم در دور اول به عنوان رهبر، نقش اصلی را در هدایت و هدایت شورشیان داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید